Csupa pozitív meglepetést okozó hír látott napvilágot kishazánkból az utóbbi két hétben, ezért a bizonytalan nemzetközi hangulat ellenére is másfél forinttal kell kevesebbet adnunk egy euróért, mint az idõszak kezdetén. Az örömhíreket egybõl egy még soha nem látott adattal nyitotta a KSH: áprilisban elõször volt defláció a hazai piacgazdaságban. Az adat olyannyira meglepetést okozott, hogy mindössze egyetlen közgazdász számított a -0,1%-os adatra.

Ez azonban javarészt nem piaci tényezõknek köszönhetõ, hanem a rezsi csökkentés járult hozzá nagy mértékben, így ez májusra ennél is alacsonyabb érték lesz valószínûleg, mivel az áprilisi csökkentés ekkor fog tükrözõdni a számlákon is. A következõ nagy meglepetést a GDP nem várt mértékû bõvülése okozta a hazai gazdaság elsõ negyedévére vonatkozóan a KSH elõrejelzése szerint.  Mindezeken túl gyarapodott az ipari termelés, bõvült az építõipar és az áprilisi bérek sem maradtak ki a pozitív hullámból.

Technikai oldal

Mi történt? Támaszra lelt a forint euróval szembeni árfolyama a sötétkék vonallal jelölt emelkedõ trendvonalban, amelyet az erõsen pozitív hazai hírek lendületével sem tudott letörni. A felfele tartó trendvonalat az 50-es exponenciális mozgóátlag egészíti ki, így duplán, sõt a bizonytalan nemzetközi hangulat miatt triplán is támasztva volt a 302 Ft körüli szinten a fizetõeszközünk. Az emelkedés inkább hosszan elnyúló, mint dinamikus és felülrõl is keményen be van támasztva, de kétségtelenül töretlen.

Mi várható? Amennyiben szignifikáns lesz a trendvonalról való visszapattanás és ehhez rásegíti némi nemzetközi hátszél könnyedén az idei csúcsánál, a 314-es ellenállásnál köthet ki a forint euróval szembeni árjegyzése. Az RSI és az MACD még mindig lefelé mutat, ám a Stochastic már nagyon közel van a fordulós szignál kirajzolásához.

Amennyiben kialakul  a jelzés újabb megerõsítést kapunk a 314 forintos célárhoz, a jelenlegi árszinteken a forintgyengülés jóval kevesebb ellenállásba ütközne, mint az erõsödés.

Szólj hozzá