Mi történt?

Továbbra is hatalmasak a világ gabonakészletei és nem csökken a legnagyobb búzatermesztő országok exportkedve sem, ami további búza árfolyam gyengülést vetít előre. Oroszországból és Ukrajnából a vártnál gyorsabb betakarítási ütemről érkeztek hírek, közben Brazíliában az esős időjárás miatt várhatóan romlani fog a gabona minősége. Kanada nyugati részén a havazás miatt áll a betakarítás, amit csak a földek megszáradása után tudnak folytatni. Az Egyesült Államok gabonaövén érzékelhető aszályos idő rontja a jövő évi terméshozam-kilátásokat. Alapvetően elmondható, hogy nem történtek jelentős események a búza piacán, amik érdemben és látványosan változtattak volna az árfolyamon, ezért technikai mozgásokkal magyarázhatjuk a változásokat, természetesen az alapból fennálló ereszkedő trenden belül.

Mi várható?

Várhatóan további esés következik, amit a kékkel közrezárt árbocszalag, vagy nagyjából szimmetrikus háromszög alakzat prognosztizál. Mivel eső trendben alakult ki, ezért a trend folytatására számíthatunk. Gyorsan szűkül a tér az alakzaton belül, ezért nagyjából egy héten belül el kell dőlnie az iránynak, ami jó eséllyel esés lesz. Támasz az alsó szárnál, alatta pedig az augusztusi mélypontnál várható. Ellenállás a felső szár, illetve az októberben már tesztelt 120 napos mozgóátlag. Célár rövidtávon a 38,2%-is ideális Fibonacci-korrekciós szint, amit a június és augusztus közötti esésből számíthatunk ki. Várhatóan itt találkozik majd a 200 napos mozgóátlaggal, melynek hatására itt erős ellenállás jöhet létre. Az indikátorok közül az RSI és a sztochasztik sincsenek túlvett állapotban, volna még hová emelkedniük, azonban érdekes módon az MACD-n mintha megjelenni készülne egy eladási jelzés.

Összefoglalva:

Technikai okokból kifolyólag lehet még egy kisebb emelkedő hullám a búza árfolyamán, azonban a fundamentumok és a hosszú távú trendek további árfolyamesés irányába mutatnak. Jelenleg meglehetősen bizonytalan az összkép.

kep_buza

 

Szólj hozzá