Hírlevelek

Nagy befektetésválasztó

By 2015.03.01. No Comments

Bármit Önre sózhatnak, ha nem helyezi képbe magát

Ne hagyja, hogy birkának nézzék! Tanulja meg az alapokat, még döntései elõtt! Ma már senki nem hagyatkozhat csupán egy ügynöktõl vagy a banki ügyintézõtõl hallott (rész)információkra. Létfontosságú, hogy valóban képben legyen. Ezt adhatja meg Önnek is a Nagy Befektetés Választó rendezvénysorozat.

Szeretné elkerülni a szükségtelen veszteségeket befektetéseinél, de elege van a sok tízezerbe kerülõ,

mégis semmitmondó rendezvényekbõl is? Akkor mindenképpen olvasson tovább!

counting-sheepAz elmúlt 25 év a birkának nevelés idõszaka volt Magyarországon. Folyamatosan próbáltak bennünket terelni az aktuálisan „megváltó” terméknek kikiáltott befektetések felé. Még ma is – de néhány éve kifejezetten igaz volt például, hogy – bármilyen pénzügyi problémára elõkerült a kalapból egy „remek” unit linked biztosítás.
 
De nem kell messzire mennünk. Elég, ha beülünk bármelyik bankfiókba – akár annak privátbanki részébe – csupán részinformációkat kapunk, és kifejezetten azok a befektetési termékek kerülnek elõ, amelyek az adott kereskedelmi bank számára a legjobb megoldások, és sok esetben csak nyomokban – a marketing erejéig – tartalmaz ügyfélérdeket.
 
Hogy miért lehet ez így? Segíti a hazai szabályozás. Az Unióban ugyan már 2012-tõl a MiFID II. irányelvek alkalmazását írják elõ a pénzügyi vállalkozásoknál, de a hazai bankok, biztosítók sikeresen kilobbizták ezen szabályozás bevezetésének 2016 végéig történõ elodázását. Az Amerikából indult pénzügyi válság miatt az EU-ban felülvizsgált és túlhaladottnak ítélt MiFID I. tehát egészen addig marad hazánkban. Magyarul folyhat tovább a tömegtermék értékesítés, az ügyfelek körülményeinek, kockázatvállalási hajlandóságának csupán felületes felmérése, és a “slendrián” tájékoztatás.

Mindent elmondott az ügynök vagy a banki ügyintézõ?

riskmanagementHa nincs tisztában a befektetések alapvetõ tulajdonságaival, kockázataival, hogyan tudna bármilyen döntést is hozni? Lehet, hogy a biztonságban hitt vagyona futja a legnagyobb kockázatokat? A kockázatkezelés gyakorlatilag egyetlen módja – nagyobb tõkénél különösen – a saját stratégia szerint kialakított portfólió, amely minden lehetséges külsõ körülményt, kockázatokat illetve a befektetõ saját élethelyzetét, hozamelvárásait is figyelembe veszi.
Mindezt pedig nem egyetlen idõpillanatban érvényes módon, hanem a futóvadlövészethez hasonlóan, folyamatosan figyelve a gazdasági, pénzügyi eseményeket és az élethelyzet változásait is. Ezekhez kell ugyanis idomulnia minden pillanatban egy ilyen portfóliónak. Az optimális portfólióépítéshez két fontos tényezõ szükséges:
 
Bármennyire is szeretnék sokan lerázni magukról, elengedhetetlen egyfajta alapvetõ befektetési ismeret. Nem szakértõi mélységig, csupán annyi, hogy ha szakemberrel beszél, ne hangozzon kínaiul.
Egy saját befektetési politika, amely megközelítõen jó képet ad a kockázatviselési attitûdjérõl illetve idõtávokról, egyéb alapadatokról, és alapvetõ irányt szabhat a portfólióépítés kezdetén.
Dualista világban élünk. Mondhatnánk azt is, hogy digitális világban, azaz csak 1 vagy 0 értéke lehet mindennek. A pénzügyek világára, és az Ön ismereteire vetítve ez azt jelenti, hogy…
1: Teljes mértékben tisztában van azzal, hogy pénze hol van, miként dolgozik, és milyen forgatókönyvek játszódhatnak le vele kapcsolatban
0: Teljes mértékben ki van szolgáltatva az “eseményeknek”, amelyek “váratlanul” történnek, és csak széttárt kezekkel találkozik, jobb esetben marad annyi pénze, hogy egy jobb üveg bor beszerzését követõen megpróbál felejteni.

Ebben a dualista világban nincs helye annak, hogy talán.

Nem értelmezhetõ tehát az, hogy “részben”, vagy akár “nagyrészt” tájékoztatták a feltételekrõl. Vagy igen vagy nem.

Öt egyszerû kérdés:

Milyen piacon dolgozik a pénzem pontosan?
Milyen típusú eszközök szerepelnek a befektetésben?
Milyen arányban szerepelnek pontosan az adott eszközök?
Mihez viszonyított az adott befektetés eredményességi kimutatása?
Milyen kockázati szintje van az adott befektetésnek?
 
A sok kérdés közül a fentiek például alapvetõ fontosságúak. Tisztában van mindegyikre teljes mértékben a válasszal az Ön esetében?
 
Csak hogy tisztázzuk: Ha annyit tud a befektetésérõl, mint például, hogy…
 
fejlõdõ piacon fektetik be a pénzét, vagy
jórészt államkötvényekben található, vagy
lát egy grafikont, ahol az eredmények látszanak, de ott csak önmagához mérten jelenik meg az érték vagy
nem tudja, hogy az adott befektetésnek milyen okok miatt van “alacsony kockázatú” besorolása, vagy
egy biztosítónál van “jó kezekben”, fejlõdõ piaci vagy kínai eszközalapokban, vagy
lekötött betétben van egy bankban vagy takarékszövetkezetben
 
akkor Ön – mivel vagy teljes mértékben tájékozott vagy nem az – szinte biztosan az utóbbi csoportba tartozik, azaz lényegében 0 információval rendelkezik a dolog teljességét és kockázatait illetõen.

Tájékozottság hiánya = Kiszolgáltatottság = Veszteség

Könnyen változtathat ezen, ha velünk tart egy utazásra:

Útjára indítjuk hiánypótló elõadássorozatunkat amely nem azt fogja megmondani Önnek, hogy mit „kell” vennie, mert a világban elérhetõ sok tízezernyi befektetés mindegyike jó lehet valamire, de egyik sem feltétlenül „kell”. Valójában nem is arra van szükség, hogy egyes termékekrõl hallgassunk marketing elõadásokat, mert a céljainkat kiszolgálni képes befektetések folyamatosan jelennek meg a piacon.

Két területre kell fókuszálnunk:

Az egyes befektetési terméktípusok átfogó ismeretére, hogy tudjuk mi mire való, mit várhatunk tõle, és mely kockázatokra kell kiemelten odafigyelnünk.
Példákon keresztül lássuk, hogyan tudjuk ezeket a befektetéstípusokat összhangba hozni saját céljainkkal, miként tudjuk elkezdeni saját stratégiai portfóliónk építését.
A pénzügyi tervezéssel foglalkozó nyitóelõadást követõ alkalmakon az egyes befektetési típusokkal, instrumentumokkal ismerkedhetünk meg, átfogó képet kapva a piac jelenleg elérhetõ megoldásairól, a bennük rejlõ lehetõségekrõl, és a fenyegetõ kockázatokról. Természetesen a kivitelezési lehetõségek is szóba kerülnek. Az egyes elõadások végére tudni fogja értelmezni az Ön elé kerülõ megoldásokat, tudja majd mire kell figyelnie, mit kell feltétlenül megkérdeznie, és mikor szólaljon meg a vészcsengõ, amely segíthet elkerülni a csapdahelyzeteket.
Az egyes alkalmak befejezõ szakasza teret ad a kérdéseknek, amelyekre az elõadóktól azonnal meg is kapja a válaszokat, hogy Ön valóban teljesen képben legyen.
Az információkat elsõ kézbõl, a hazai pénzügyi szakma elismert szakértõitõl kapja érthetõ, gyakorlatias stílusban, nem kell attól tartania, hogy a második mondatnál elveszti a fonalat.

A HozamInfo elõadói és a Minõsített Pénzügyi Tervezõk Szövetségének elnöke, valamint jól ismert nemzetközi alapkezelõk vezetõ szakemberi gondoskodnak arról, hogy mindenki elégedetten, hasznosítható tudással felvértezve távozzon az elõadásokat követõen.

Helyszínként az autóval és tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthetõ MagNet Házat választottuk (1062 Budapest, Andrássy út 98.), amely méltó helyet biztosít a rendezvénysorozatnak.

A rendezvénysorozat egyes alkalmai

Pénzügyi tervezés mini workshop – Fókuszban a stratégiai portfólióépítés.
Idõpont: 2015.03.12., 18:00-19:30
 
Árupiacok, nemesfémek – Vagyoni értékek a pénzzel szemben.
Idõpont: 2015.03.26., 18:00-19:30
 
Állampapírok, állampapír alapok – Biztonság és hozam, de mi a helyzet a kockázatokkal?
Idõpont: 2015.04.23., 18:00-19:30
 
Abszolut hozamú alapok, napi kereskedés – Futures, Forex, csalfa ígéretek vagy valóság?
Idõpont: 2015.05.07., 18:00-19:30
 
Vállalati kötvények, kötvényalapok – Extra hozamok, de hogyan kezeljük a kockázatokat?
Idõpont: 2015.05.21., 18:00-19:30
 
Egyedi részvények, részvényalapok – Itthon, külföld? Spekuláció vagy tudatos befektetés?
Idõpont: 2015.05.28., 18:00-19:30
 
Rendszeres megtakarítás – Életképes stratégiák, lehúzások nélkül.
Idõpont: 2015.06.04., 18:00-19:30
 
Hogyan vágjunk bele? – Személyes befektetési politika
Idõpont: 2015.06.11., 18:00-19:30
A rendezvénysorozat bármely elõadásán – amennyiben azt igényli – díjmentesen kérheti saját, személyre szabott 1.0-ás befektetési politikáját, így következõ alkalommal már abszolút magára is tudja vonatkoztatni az elhangzottakat. Ezt követõen kérheti a további konzultációs segítséget, amikor már nem csoportosan, hanem kifejezetten csak Önre figyelve, közösen tudjuk kialakítani azt a stratégiai portfóliót, amely segít megvalósítani kitûzött céljait.

Az árakat másokkal ellentétben valóban az önköltségekhez szabtuk. Induljon el velünk ezen az úton, válasszon az elõadás regisztráció-típusok közül.

Helyszínen regisztrálva / fizetve

1 900 Ft /alkalom

Elõre regisztrálva / helyszínen fizetve

900 Ft /alkalom

Kiválaszthatja, hogy az adott pillanatban elérhetõ elõadások közül mely alkalmakra szeretne regisztrálni, majd alkalmanként a helyszínen fizet.

“Bérlet” regisztráció elõre fizetve

4 900 Ft /8 alkalmas „bérlet”

A teljes elõadássorozatra regisztrálhat egyben, így elõadásonként 612 Ft-ot kell csak fizetnie. Ez az opció 2015. 03. 09. éjfélig él csupán.

Az alábbi ûrlap segítségével regisztrálhat választása szerinti egyes alkalmakra, illetve valamennyi elõadásra szóló „bérletet” is válthat.

Jelentkezhet csupán egyetlen elõadásra is, és a késõbbiekben – amennyiben lesz még szabad hely – tud majd még regisztrálni a további alkalmakra.

Az ûrlap elküldését követõen azonnal visszaigazoljuk a regisztrációt. Bérletes regisztrációnál kérjük a kapcsolódó díj átutalását a visszaigazolásban szereplõ bankszámlaszámra. A kiállított számlát a helyszínen, az elsõ olyan rendezvényen tudja átvenni, amelyen részt vesz.

Amennyiben házastársát, barátját is szeretné hozni, kérjük Õt/Õket külön regisztrálja be, mert egy regisztráció egy személyhez kötõdik.

A helyszín korlátos befogadóképességû, így célszerû mielõbb regisztrálnia, mert csak így tudjuk garantálni a helyét.

Rólunk és rendezvényeinkrõl mondták

A HozamInfo küldetése már 5. éve, hogy ajtót nyisson az érdeklõdõknek, és megmutassa azt, hogy egy fejlettebb pénzügyi kultúrával rendelkezõ társadalomban milyen módon lehet és kell foglalkozni a pénzügyekkel. És nem csak kinyitjuk az ajtót, magára hagyva az ügyfelet, hanem kézen fogva körbe is vezetjük ebben az új, kicsit ismeretlen világban. Ennek megfelelõen már a kezdetektõl felvállaltan a MiFID II. irányelvek szerint mûködünk, amelyet sajnos csupán néhány pénzügyi vállalkozás mondhat el magáról hazánkban.

Korábbi klubestjeink, konferenciánk alkalmával megkértük a résztvevõket, illetve megbízóinkat, hogy mondják el véleményüket a befektetés, öngondoskodás témájáról, és nem utolsósorban rendezvényeinkrõl, szolgáltatásainkról. Ezekbõl idézünk itt most néhányat írásban és videón.
 
 
Pozitív tapasztalatok. 3x lekopogtam :)) A 27% 1 év alatt OTP kötvényben, soha rosszabbat! A fejlõdés érzékelhetõ mind szakmai, mind emberi téren.
Attila
Zürich
 
 
Nagyon közvetlen és jó hangulatú elõadáson vettem részt, ahol olyan ismeretekre tettünk szert, melyeket azonnal hasznosítani tudtam.
Katalin
Szlovákia
 
 
Proaktív kapcsolattartás. Személyes okok miatt nem fordítottam figyelmet a portfóliomra, de tõkepiaci tanácsadómmal való bizalmi kapcsolat okán mégsem aggódtam, mert Õ mindig jelentkezett, ha szükséges volt. Kapcsolatunk személyes, árnyalt véleményt adó tanácsadói véleményekkel.
Szabolcs
Budaörs
 
 
Úgy látjuk, hogy tanácsadónk, ha pozitív, ha negativ hírek vannak akkor is õszintén tájékoztat és hozzáértõen, maximális bizalmunkat élvezi.
László
Kistarcsa
 
 
Partnerként és befektetõként kicsit “ijesztõ” volt szembesülni a nem realizált veszteség fogalmával. Ugyanakkor megnyugtató, hogy korrekt, pontos, szakmailag felkészült tájékoztatást kaptam…
Gabriella
Érd

Szólj hozzá