Az arany árfolyam a februárt jelentõs értékvesztéssel fejezte be, azonban a hó végi gyertyák már fordulat jeleit mutatják. A kínai jegybank kamatvágást jelentett be, ezért az arany iránt további keresletnövekedés indulhat be a távol-keleti szuperhatalomból. Indiában sokan spekuláltak az importvámok csökkenésére, ami végül nem valósult meg. Az erre várakozó kereskedõk az elmúlt idõszakban direkt kivártak a vételekkel, aminek viszont hamarosan mindenképp be kell következni, mert a készletek apadóban vannak. Ez látható keresletnövekedést jelenthet az arany számára.

 

Mi várható? A napos chart technikai képe rendkívül vonzó jeleket mutat egy emelkedõ hullám közeli megvalósulására. Adott a zölddel jelölt emelkedõ trendvonal, mely már negyedszer támasztotta meg sikeresen az arany árfolyamát. A februári esés a kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatornában zajlott, melynek magassága, vagyis az esésének mértéke pont a november és január vége közé szerkeszthetõ Fibonacci-szinte 61,8%-os vonalára mutat. Ez tehát a második sziklaszilárd támaszunk. Amennyiben sikeresen beindulna az emelkedés, ellenállások özönével kell számolnunk. Kezdetben az 50 és 120 napos exponenciális mozgóátlagok állnak az útjába. Felette a 200 napos mozgóval támogatott nagy, piros csökkenõ trend okozhat némi fejfájást. A forgalom leülése folytán egy nagyobb szereplõ könnyen meglökheti a rally elsõ dominóját. Ha megjön az erõsítés, nem lesz gond az ellenállásokkal és elsõ körben eljuthat az arany árfolyam az év eleji csúcsra.

Az indikátorok közül a lomha MACD fordulathoz közeledik, de még nem billent vételbe. Az RSI az arany esetében már a 40-rõl történõ felpattanásnál is értékelhetõ gyenge vételi jelzésnek. A sztochasztikus oszcillátor pedig 20 alól jött fel, ami elég meggyõzõ, pláne ha eljut 30 fölé. Az összkép tehát longra biztató, de nem lesz egyszerû menet. 

Szólj hozzá