Skip to main content
A Microsoft felvásárolná a Call of Duty, a Diablo és a World of Warcraft kiadóját, az Activision Blizzard-ot, így történelmi pillanatnak nézünk elébe, és nem csak a videojátékosok örülhetnek a frissen bejelentett akvizíciónak.

A Microsoft, mely az Xbox sikerkonzol forgalmazója, bejelentette, hogy egy majdnem 70 milliárd dolláros akvizíció fejében felvásárolja a híres járékfejelsztő stúdiót, az Activision-Blizzard-ot. A cég több kiemelkedő videójátékkal rendelkezik. A Blizzard által birtokolt World of Warcraft csaknem 8 milliárd dolláros bevételt szerzett a 2020-as évben, az Activision Blizzard „főterméke”, a Call of Duty pedig 5.2 millió dollár napi bevételt hozott eddig.

A Microsoft részvényárfolyama ezen a héten 4,05%-ot korrigált. A Microsoft kiváló pozícióban van ahhoz, hogy minden képesség a rendelkezésére álljon, ami ma egy metaverzum-platform létrehozásához szükséges.

 

Értékpapír vásárlás és vagyonkezelés Ausztrián keresztül a Partner Bank közreműködésével.  Vegye fel velünk a kapcsolatot → 

Leave a Reply

Close Menu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.