A Johnson&Johnson multivállalat két termékét, egy babahintőport és egy tusfürdőt kémiai vizsgálat alá vetettek egy bírói rendelet miatt, melyből kiderült, hogy azbesztet tartalmaznak, aminek következtében a termékeket gyakran használó nőknél rákot állapítottak meg.
Egy tusfürdőt használó a kaliforniai bíróság elé vitte az ügyet, melyet meg is nyert a vállalat ellen. A cég elismerte, hogy tudott a termékeinek a káros anyag tartalmáról, ennek következtében 12 millió dolláros kártérítés megfizetésére kötelezték a céget. Ez a negyedik peres eljárás volt a Johnson&Johnson ellen. A Johnson&Johnson mellett a Colgate-Palmolive egyik terméke is belekeveredett az ügybe, szintén azbeszt tartalom miatt. A vállalat továbbá belső eljárást indított a babahintőporaik vizsgálatában, mivel annak károsanyag tartalmát, illetve rákkeltő hatását tagadják. Decemberben a Reuters egy mélyreható vizsgálatot tett közzé az oldalán, miszerint a Johnson&Johnson tudott az azbeszt tartalomról, azonban érdemben nem foglalkoztak az eredményekkel, amelyet a cég belső vizsgálata is kiderített. A belső vállalati vizsgálatok és a bírósági dokumentumok vizsgálatai megállapították, hogy Johnson&Johnson 1971 óta tudomása volt arról, hogy azbesztet is tartalmazhat a hintőpora, de soha nem osztotta meg ezt az információt a nyilvánossággal. A külső tesztek többsége azonban nem talált azbesztet egyetlen egy termékükben sem.
Május végén viszont az év egyik legfontosabb per zajlott le az oklahomai Normanban, amelyben Oklahoma állam közkárokozással vádolta a Johnson&Johnson amerikai kozmetikai és gyógyszergyártó céget. Mike Hunter oklahomai főügyész perbeszédében „az állam történetének legsúlyosabb ember alkotta közegészségügyi válságának kirobbantásával” vádolta az ópiát alapú gyógyszerek hatóanyagot előállító céget. Ettől függetlenül a Johnson&Johnson az utóbbi egy év alatt 18, 95%-ot tudott emelkedni, míg a héten több, mint 2%-ot erősödött a vállalat.