Japánban a Nikkei 1996 óta nem látott magasságokba tört, a japán nyugdíjalapok államkötvény mellett a részvénypiaci buborék fújásában is aktívan részt vesznek. Az USD japán jen keresztárfolyam júniusban szépen erõsödött, de július kezdetével elfogyott a lendület és gyengülni kezdett. Az erõsödésben jelentõs szerepet játszott a japán GDP adat, miszerint a felkelõ nap országa 3,9%-os éves növekedést tudott véghezvinni.  Elemzõi elõrejelzések alapján mindössze 2,8%-ot vártak, így kellemes meglepetés volt az adat nyilvánosságra kerülése.

Mi várható?

A sötétkék emelkedõ trendcsatorna továbbra is érvényben van, éppen a támaszt jelentõ alsó száráról fordult nemrégiben az USD/JPY keresztárfolyam. A világoskék szint a tavaly december óta sokszor tesztelt támasz/ellenállás zóna, amit a napokban sikeresen áttört. A trendcsatorna alsó szárát támasz szerepében segítette a neonzöld 120 napos exponenciális mozgóátlag. A magenta színû 50 napos mozgó az elmúlt idõszakban nem igazán osztott-szorzott, jelentéktelen a szerepe. A júniusi csúcs, illetve a csatorna felsõ szára jelenthetnek ellenállást további jen gyengülés esetén. Az MACD indikátor rég nem látott mélységbe süllyedt a japán nemzeti valuta erõsödésének köszönhetõen, hamarosan várható a fordulat. Az RSI és STS már vételi szignálba fordultak. Technikailag mindenképp indokolt volna a gyengülés, azaz a keresztárfolyam emelkedése.

Összefoglalva:

A japán helyzet nem igazán változott. A kellemes meglepetésnek számító GDP adaton kívül minden más változatlan maradt, a trend továbbra is csökkenõ irányú az amerikai dollárhoz képest. Következõ elemzésemben távolabbról fogom megvizsgálni az összképet, amennyiben nem áll be gyökeres változás a fenti, napos felbontású charton.

Szólj hozzá