Május közepén a Brent olaj árfolyamra pozitív hatással volt a készletezési adat. A piac által várt növekedéssel szemben csökkent a tárolt mennyiség, ami a kereslet növekedésérõl árulkodott. A dollár gyengülése szintén kedvezõen hatott rá. A hónap végéig azonban már nem érkeztek kedvezõ hírek, a készletek rendre magasabban voltak, mint a várakozások és egyre többen kezdtek el aggódni az USA csökkenõ gazdasági ereje miatt. 

Mindezt a fogyasztás visszaesésébõl eredeztették. Beindult a gõzhenger az OPEC berkein belül, hiszen az USA a technológiai fejlesztéseknek köszönhetõen nagy mennyiségû és olcsó palaolajt fog tudni bányászni belföldön, mellyel nettó olajexportõrré válhat és így túlkínálat alakulhat ki a világpiacon. Éppen ezért május utolsó napján összeültek Bécsben, hogy megvitassák a jövõt.

 brent olaj május 20-22.hét

A lilával jelölt csökkenõ háromszög a hírek negatív elõjelét támogatja technikai oldalról. A vízszintes szárát az OPEC gyûlés napján letörte, ezzel megnyílt elõtte a tér a 94$-os célár elérésben. Az alakzaton belül szépen kivehetõ három kisebb hullám, melyekben rendre csökkent a forgalom az árfolyamcsúcsok elérésekor, illetve nõtt az árfolyamminimumokban. Az áprilisi mélypontnál számítani lehet egy erõsebb támaszra, de egyéb nevezetes szint, vagy görbe már nem állja útját.

Az alapvetõen lassú, de cserébe nagyobb megbízhatóságú MACD indikátortól megkaptuk az eladási jelzést. A hírek, a csökkenõ háromszög és az MACD együttes medve trendre mutató ajánlásával nem érdemes vitatkozni, longolni csak órás felbontást kielemezve érdemes, akkor is csak napon belül, rövid korrekciók erejéig. Emelkedésre nem számítok, de amennyiben mégis, úgy a csökkenõ háromszög szárai, majd pedig a szokásos mozgóátlagaink várhatók ellenállás szerepében.

Szólj hozzá