Az ezüst májusi teljesítménye még az aranyénál is gyengébben alakult. A nagy áprilisi zakó után nem tudott érdemben magára találni. Az elmúlt hónap jelentõs részét a mélypont közelében, oldalazva töltötte. A gazdasági hírek és növekedési adatok se hatottak rá jelentõs mértékben. Az apró japán gyertyák  fekete-fehér sormintájából is látható, hogy gyakorlatilag teljes a határozatlanság, ezért egy hamarosan várható komolyabb elmozdulás felé mutatnak az elõjelek.

ezüst 20-22.hét

Technikai oldalról jól látható a bordóval jelölt fél éves csökkenõ trendvonal, mely rendre ellenállásként fordítja esésbe az ezüst árfolyamát. Április közepe óta fejlõdik a zölddel behatárolt csökkenõ háromszög, ami további 20% zuhanásra figyelmeztet. Amennyiben a vízszintes, erõs támaszként szolgáló szárat letöri, ennek célárát lesz érdemes szem elõtt tartani.

Hó közepén egy hosszú alsó kanócú, de kicsi fehér testû japán gyertya árulkodik egy erõteljes leszúrásról. Ennek nagysága a háromszög magasságára húzott Fibonacci-szintekbõl számolható, vagyis a 161,8%-os vonalnál ezt el is érte. A CCI indikátor ekkor adott vételi jelzést, ami még mindig érvényben van, de ennek hatására már nem lépnék long pozícióba.

Támasz csak a csökkenõ háromszög vízszintes száránál, illetve a leszúrásnál található 161,8%-os szintnél található. Amennyiben emelkedésnek indulna az árfolyam, úgy ellenállásra a ferde szárnál, az 50 napos exponenciális mozgóátlagnál, a bordó csökkenõ trendvonalnál, majd pedig a 120 és 200 napos átlagoknál várható. Ez utóbbi szcenáriónak jóval kevesebb esélyt adok.

Szólj hozzá