Az arany ára az 50 napos SMA (1776 dollár) alatt kereskedett és vissza esett, mivel a Szövetségi Nyíltpiaci Bizottság (FOMC) jegyzőkönyvét követően visszavette a jelenlegi emelkedést és az arany árfolyam követte és követheti a mozgóátlag negatív lejtmenetét, hogy nagyrészt tükrözze a júniusi ármozgást. Úgy tűnik, hogy a nemesfémek árfolyamának gyengesége mindaddig fennmaradhat, amíg a Federal Reserve ragaszkodik a kamatemelési ciklusához.
Még nem tudni, hogy a központi bank módosítja-e a határidős iránymutatást a következő, szeptember 21-i kamatdöntésén, mivel Jerome Powell elnök és társai a tervek szerint frissítik a gazdasági előrejelzések összefoglalóját. Addig is a magasabb amerikai kamatlábakra vonatkozó várakozások továbbra is lefele húzzak az arany árfolyamát, mivel a FOMC ragaszkodik ahhoz, hogy „az irányadó kamatláb rövid távú restriktív irányába való elmozdulás kockázatkezelési szempontból is megfelelő lenne, mivel ez jobban pozicionálná a bizottságot arra, hogy tovább emelje az irányadó kamatlábat, megfelelően restriktív szintre, ha az infláció a vártnál magasabbra emelkedne.”
Kína évek óta a világ aranytermelésének mintegy 11%-ával a világ első számú aranytermelője. Kína aranytermelése azonban az előző évi mintegy 400 tonnáról csökkent, ami a harmadik egymást követő év, amikor a termelés csökkenését regisztrálták. A kormány szigorúbb környezetvédelmi előírásait tekintik a legtöbbször a csökkenő tendencia mozgatórugójának. Kína legtöbb aranybányája Shandong tartományban található, amely félúton van Peking és Sanghaj között. A termelés mintegy ötöde a China National Gold Group ellenőrzése alatt áll.
Az arany árfolyama ezen a héten 2,97%-ot esett és 1747,59 dolláron zárt. Az 1800-as évek vége óta az arany Ausztrália egyik fő exportcikke, amely a becslések szerint a világ teljes becsült aranytartalékának 17%-ával rendelkezik. Az elmúlt évtizedben a világ második legnagyobb aranytermelője volt, közvetlenül Kína mögött, és a világjárvánnyal szembeni ellenállása lehetővé tette, hogy a rendszeres termelést fenntartsa. A világjárvány bizonyos hatásai természetesen elkerülhetetlenek voltak, és a GlobalData adatai szerint az ausztrál aranytermelés 2020-ban enyhén nőtt 2019-hez képest. De a gyors határzárak, a korlátozások és a szövetségi kormány, amely az ország bányáit létfontosságú iparágként jelölte ki, mind hozzájárultak ahhoz, hogy az ausztrál bányaipar nyitva maradjon és nagyrészt stabil maradjon.