Az arany árfolyama 4 hetes mélypontra esett a FED döntése előtt, de sikerült a 1800 $/uncia szint felett tartani, mivel a központi bank nem okozott meglepetést.
A fellendülés ellenére az arany a hetet közel 2%-os csökkenéssel zárta. A hónap elején közzétett amerikai inflációs adatok azt mutatták, hogy a fogyasztói árak 40 éve a leggyorsabb ütemben emelkedtek. Az árnyomás tartós emelkedése táplálta azokat a várakozásokat, hogy a FED felgyorsíthatja a monetáris szigorítás ütemét.
Az arany olyan árucikk, amely nem ad kamatot. Ezért emelkedő kamatlábak idején hajlamos alulteljesíteni. A FED lépése azt mutatja, hogy a központi banknak fontos, hogy az emelkedő árakat kordában tartsa. Miközben a FED monetáris szigorító álláspontja negatívan hat az aranyra, a fémnek jót tett a világgazdasággal kapcsolatos növekvő bizonytalanság és az amerikai dollárral szembeni növekvő kihívások is.
Az aranytartalékoklétfontosságú szerepet játszanak, és minden nemzet számára kulcsfontosságú eszközzé váltak, mivel megmentik az országot, amikor pénzügyi válságba kerül. Az aranyat általában egy ország központi bankjai tartják aranytartalékok formájában. Az aranytartalékok hihetetlen stabilitást nyújtanak, mivel nem befolyásolják őket a gazdasági visszaesések vagy politikai eltérések.
Az arany árfolyama ezen a héten 1837,13 dolláron 1,88%-os visszaeséssel zárt. A Gold Hub elemzőház szerint az első helyet az Amerikai Egyesült Államok foglalja el aranytartalék miatt. Az egész világon a legnagyobb aranytartalékkal rendelkezik, 8133 tonna arannyal. A második helyet Németország foglalja el.
Németország körülbelül 3359 tonna aranytartalékkal rendelkezik. Olaszország Míg Franciaország világszinten a negyedik helyet foglalja el a legnagyobb aranytartalékkal rendelkező országok között. Körülbelül 2436 tonna aranyat tart, közel 2451, tonna aranytartalékot halmozott fel.
Értékpapír vásárlás és vagyonkezelés Ausztrián keresztül a Partner Bank közreműködésével. Vegye fel velünk a kapcsolatot →