Az arany rövid időre a kulcsfontosságú 1900 dollár/uncia szint alá csúszott közvetlenül az amerikai FED döntése előtt, de a döntést követően erőteljes emelkedésnek indult és a 1940 dollár/uncia szinthez közelített.
Az Amerikai Jegybank úgy döntött, hogy a piaci várakozásokkal összhangban 0-0,25%-ról 0,25-0,5%-ra emeli az irányadó kamatlábat, ami az első emelés a világjárvány kezdete óta. A FED monetáris szigorítása negatívan hat az aranyra, mivel a magasabb kamatlábak növelik a fém tartásának alternatív költségeit. Az arany azonban szilárdan tartotta magát azon várakozások közepette, hogy a központi bank fokozatos megközelítést alkalmazhat a növekedés és az infláció közötti egyensúlyozás során. Emellett a növekvő inflációs nyomás és a kínálati sokktól való félelem is növeli az arany, mint inflációs fedezeti eszköz vonzerejét.
Az arany árfolyama ezen a héten 1922 dolláron 3,27% korrekcióval zárt. Miután az év eleje óta 200 dolláros elmozdulást láthattunk, az MKS PAMP frissített előrejelzése szerint az arany elérheti akár az unciánkénti 2300-2500 dolláros szintet. Az arany árfolyamának emelkedéséhez az is hozzájárulhat, hogy az Egyesült Államokban is fennáll a kétszámjegyű infláció veszélye, miután a februári inflációs érték elérte a 7,9%-ot, ami még azelőtt volt, hogy a nyersanyagok árnövekedésének nagy részét Oroszország ukrajnai inváziója kiváltotta volna.
Értékpapír vásárlás és vagyonkezelés Ausztrián keresztül a Partner Bank közreműködésével. Vegye fel velünk a kapcsolatot →