A második negyedév gyengesége ellenére az első negyedév erős arany ETF-beáramlásai jelentős fellendülést eredményeztek az első félévben.
Az aranyiránti kereslet (a tőzsdén kívüli kereskedés nélkül) 8%-kal alacsonyabb, 948 tonna volt az előző év azonos időszakához képest. Az első negyedévvel együtt az első félévi kereslet így 2.189 tonnára emelkedett, ami 12%-kal magasabb az előző év azonos időszakához képest.
Az arany rúd (fizikai arany) és érmebefektetések (245 tonna) nem változtak 2021 második negyedévéhez képest, mivel a Kínában tapasztalt erőteljes visszaesést ellensúlyozta az Indiában, a Közel-Keleten és Törökországban tapasztalt növekedés. Az első félévben a kínai gyengélkedés miatt a teljes mennyiség 12%-kal, 526 tonnára esett vissza az előző év azonos időszakához képest. A központi bankok továbbra is vásároltak aranyat.
A globális hivatalos aranytartalékok a második negyedévben 180 tonnával nőttek, így az első félév nettó vásárlása 270 tonnára emelkedett. A technológiai arany kereslete a második negyedévben visszaesett, 2%-kal 78 tonnára csökkent az előző negyedévhez képest, a fogyasztói elektronika iránti gyengébb kereslet miatt. Az első félévben a kereslet ennek következtében töredékesen, 159 tonnával csökkent.
Az arany árfolyama ezen a héten 1,53%-ot növekedett, így az arany unciája 1801,03 dolláron zárt. Az Indiai Központi Bank igyekszik diverzifikálni devizatartalékait az amerikai dollártól, 2021 júliusa és 2022 júniusa között 63 tonna aranyat vásárolt, hogy növelje tartalékait. Kína július végén 62,64 millió finom uncia aranyat tartott, ami nem változott június végéhez képest. Aranytartalékainak értéke július végén 109,84 milliárd dollárra csökkent a június végi 113,82 milliárd dollárról.
Értékpapír vásárlás és vagyonkezelés Ausztrián keresztül a Partner Bank közreműködésével. Vegye fel velünk a kapcsolatot →