Ez a hét sem hozott megoldást a válságövezetekben. Ukrajnában tovább tartanak a harcok, bár a szeparatisták mintha hajlanának a tûzszünetre. Kár, hogy ennyi emberélet esett áldozatul hagymázas álmaiknak. Az ISIS, a fanatikus iszlám terrorszervezet, újra rajzolná a térképet. Kalifátusuk területébe Magyarország is beletartozna. Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de nem láttam ujjongó embereket Budapest utcáin. Úgy érzem, nagyobb balhé van készülõben a Közel-Keleten, ha az USA és Irán is beszáll az iraki kormány oldalán az eddig egyoldalú diskurzusba.
A tengeren túl akkora az örömujjongás, hogy áthallatszik az óceánon. Még Obama elnök is boldog-boldogtalant hamburgerezni hív, pedig ez nem szokása. Persze nem véletlen a nagy örömködés. Az indexeket lassan már csak távcsõvel lehet látni akkorát emelkedtek, és ez még nem a végsõ állás. A munkaerõ piaci mutató is nagyon szépen alakul: a várt 6,3% helyett 6,1 % a munkanélküliek aránya. A dollár folyamatosan erõsödik, ami a pénzpiacokat rendesen megkavarja. A szolgáltatóipar ugyan kicsit lassabban, de szintén erõsödik. Az ipari termelés is szépen alakul. A tavalyihoz képest 9,6%-s emelkedést láthatunk, annak ellenére, hogy a májusi adathoz képest 1%-s a visszaesés.
A General Motors ellenben komoly bajba került. A már több halálesetet okozó gyújtáskapcsoló hiba miatt, több mint 28 millió autót kellett visszahívniuk. Csórikáim! Úgy látszik Távol-keleten is kedvet kaptak az autó visszahíváshoz: a Subaru több mint 600.000 kocsit hív vissza.
Európa sem csendes már. Mario Draghi EKB elnök sajtótájékoztatón refinanszírozási hitelprogramot jelentett be, melynek mértéke az 1.000 milliárd eurót is elérheti. A pénzügyérek azt sem tudták mit tegyenek örömükben. Ráadásul megerõsítette múlt heti bejelentését: vége a kamatvágásnak. Az európai bankok piszkosul megszívták! Az Erste és az Unicredit árfolyama valahol a magma közelében tartózkodik, a BNP pedig hatalmas büntetést fizet, mert megsértette az Iránnal, Szudánnal és Kubával szembeni szankciókat. Németországból rossz hír, hogy a várttal szemben visszaesett a kiskereskedelmi forgalom. Pletyózzák, hogy VW amerikai tehergépkocsi gyártót vásárolna. Alig gyõzik tagadni! A Lufthansa árfolyama alacsonyan repül mióta a Barclays leminõsítette a vállalatot.
Itthon a BUX index úgy megy, mintha jönne, vagyis csaknem visszasüllyedt tavalyi állapotába. A zászlóshajók közül az OTP-rõl már most tudni lehet, hogy tetemes veszteséggel zárja majd az évet, köszönhetõen a kormány devizahiteles mentõ intézkedéseinek. A többi bank is szenved, de ez senkit nem hat meg. Csúnyán elszállt a költségvetési hiány. Cseppet sem lennék meglepve, ha az önkormányzati választások után nem várt kormányzati intézkedések / ó nem megszorítások!!/ következnek. A forint nagyot gyengült az euróval szemben, már a 310-es szint körül imbolyog. A MOL Északi-tengeri olajmezõbe vásárolta be magát. Fülig ér a szájuk a ZWACK részvényeseknek. Júliusban a cég papíronként 2.500 ft- os osztalékot fizet.
Az arany 1321 dolláron, a könnyû nyersolaj 103,77 dolláron zárt.
Kormánytagok a magyar gazdaságot ugrani készülõ vadállathoz hasonlítják. Én csak jajgatást hallok: itt is fáj, ott is fáj! Jó, hogy vannak stadionjaink ée paliban vagyunk a máltai, amatõr csapatokkal!? Bár olyan az egész kaffkai gazdasági életünk, mint egy zárt kapus meccs, ahol csak a bíró szaladgál egyedül fütyörészve, a játékosok valami mással vannak elfoglalva.