Az amerikai dollár és japán yen keresztárfolyama áprilisban összességében nulla elmozdulást produkált, enyhén hullámzott. Április végén a japán, hosszú lejáratú államadósságot A+ értékrõl A-ra minõsítette le a Fitch. A kilátások továbbra is stabilak maradtak. Valószínûleg erre már régebben számított a piac, ugyanis nem látszott jelentõs kilengés az USD/JPY kereszten. Tovább épült a tavaly decemberben megkezdett, kékkel kiemelt emelkedõ háromszög alakzat, amiben az árfolyammozgást az 50 napos mozgóátlag támasztotta.

Mi várható?

Ezen az idõtartományon, napos felbontású, exponenciális charton a korábban említett emelkedõ háromszög technikai alakzat uralja a látképet. Ebbõl elméletileg nagyobb valószínûséggel törhet ki pozitív irányban, ami a japán yen további leértékelõdését jelentheti. Azonban ez nincs kõbe vésve, eljöhet a kifáradás is és magára találhat a felkelõ nap országának devizája. A japán QE miatt azonban inkább számítanék további gyengülésre, azaz USD/JPY kereszt drágulásra. Ez esetben ellenállás a háromszög vízszintes szára, majd felette az alakzat célára, melyet egy késõbbi alkalommal számolok ki, ha végre elmozdulunk errõl a holtpontról. Támasz az alsó szár, majd alatta a korábbi mélypontok, illetve a szokásos 120 és 200 napos mozgóátlagok.

Az indikátorok állásából sem lettünk túl okosak, az MACD totális érdektelenségrõl árulkodik, vízszintesen tekereg. Az RSI-n megjelent anno egy vételi jelzés, amikor a 40-es szintrõl felpattant, de ez meglehetõsen véleményes. A sztochasztikus oszcillátor friss eladási jelzése is hasonlóan kétséges, hiszen még a 80-as szintet se tudta elõtte elérni. Összefoglalva, szûkül a mozgás tere, káosz az indikátorokban, vagyis jöhet egy újabb komoly elmozdulás valamelyik irányban. Sajnos nem vagyok jós, hogy ezt biztosra megmondhassam.

Szólj hozzá