Április végén a forint a 300-as lélektani határ alá került és a vizsgált két hétben tovább folytatta remek szereplését. A 300 alatt közvetlenül húzódó 50 napos mozgóátlag átszakításával a jegyzés megtörte a középtávú emelkedõ trendet és a tér megnyílásával lefelé vette az irányt, az 50%-os (290) Fibonacci vonalat és egyben 200 napos mozgóátlag szintjét megcélozva. A 19. hét végére az EURHUF kurzus közvetlenül a 61,8%-os (293,70) Fibonacci szint alá korrigált, így már csak pár forint hiányzik a hosszú távú trendvonal érintéséhez.

eur/huf május 18-19

Mi várható? A technikai indikátorok egymást megerõsítve még nem támasztották alá a vételi jelzést. Az RSI oszcillátor értékei érintették a vételi zónához tartozó határ egyenest, az MACD felülrõl metszette a szignálvonalat, de pontosan a 0 szintjén, így jelzésként nem értelmezhetõ. Egyedül a Stochastic indikátor vételi jelzése alapján lehetne vételi pozíciót nyitni. A 200 napos mozgó és 50%-os Fibo szint visszatesztelése igen valószínû, de a trend fordulása ebben az esetben még korántsem valószínû, mert ahhoz a kurzusnak tartósan 290 alatt kellene stabilizálódni.

Fundamentális oldal

Összefoglalás: Egyrészt belpolitikai tekintetben nyugodt környezet adódott a forint számára, hiszen sem monetáris, sem fiskális oldalról nem érkezett hír piacellenes intézkedésrõl. Április végén Matolcsy ismertette az MNB hitelprogramjának részleteit. A bankok 0%-os jutnak forráshoz, amelyet a kkv szektor meglévõ devizahiteleinek kiváltására és újabb hitelek felvételére fordíthatnak. Május elején egy kiemelt nemzetközi esemény javította a piaci hangulatot a forint piacán is. Az Európai Bizottság újabb államháztartás javító lépéseket sürgetett Magyarországon, mivel hazánkkal szemben továbbra is fennáll a túlzott deficit eljárás. Orbán Viktor felkérte Varga Mihályt, hogy intézkedéseket dolgozzon ki annak érdekében, hogy Magyarország kikerüljön az Európai Bizottság túlzott deficit eljárás alól. A lépés mindenképpen kedvezõ hír a forint számára. Másrészt nemzetközi oldalról is támogatás érkezett a hazai fizetõeszköz számára. Az Európai Központi Bank 0,7%-ról 0,5%-ra vágta az alapkamatot, elszálltak a részvénypiacok és szépen vették a forintot is. Megemlíthetõ még, hogy a kedvezõ német adatok – ipari termelés és ipari megrendelések állománya – várhatóan javítják a magyar gazdaság teljesítményét is, amely pozitívan befolyásolta és befolyásolhatja a jövõben is a forint mozgását.

Szólj hozzá