Az elmúlt évek állandó irányváltozásai, a grafikon folytonosságát megszakító rések, és heves volatilitás jellemzik a hong kongi tõzsde izgalmas árfolyammozgásait. A Hang Seng Index tavaly szeptembertõl idén január végéig jelentõs, 20%-os növekedést produkált, megközelítve a 24000 pontos magasságot. A rally során az index jegyzése jelentõsen eltávolodott az 50 és 200 napos mozgóátlagtól, valamint a technikai indikátorok (MACD és RSI) egymást erõsítõ jelzései szerint is az árfolyam túlvetté vált, így január végén komoly esély mutatkozott a korrekcióra, amely februártól bekövetkezett. A februártól érvényes, középtávú hanyatló trendet prezentálja a feketével behúzott, csökkenõ meredekségû egyenes, amelynek számos pontja illeszkedik a grafikonra. A korrekció egészen az 50 napos mozgóátlag érintéséig hatolt, hozzávetõleg 21500-ig, majd a középtávú trendet prezentáló mozgóátlag erõs támasznak bizonyult, a medvék erõlködése kifulladt és a vevõk dominanciája érvényesült a technikai indikátorok támogatásával. A fordulat, amely egyszerûen megtörte a hónapok óta tartó negatív tendenciát, érdekes módon majdnem egybeesik a Morgan Stanley hong kongi piacra adott vételi ajánlásával (04.19.).

hsi április 

Mi várható? Mivel az index jegyzése az 50 és 200 napos mozgóátlag felett helyezkedett el, ezért továbbra is érvényben maradt a hosszú távú emelkedõ trend. A profitrealizálással járó korrekció megfordításával akár reális esély lehet a januári csúcs (24000) visszatesztelésére. Persze csak akkor, ha a kurzus képes a növekvõ trend mentén haladni és továbbra is a mozgóátlagok fölötti zónában konszolidálódni. Egyelõre úgy látszik, hogy a fölfelé irány valószínûbb lehet, bár az RSI oszcillátor értékei roppant közel tartózkodtak az eladási zónához, amelyet az MACD indikátor még nem támasztott alá.

Fundamentális oldal

Összefoglalás: A japán jegybank újabb óriási méretû csomagot jelentett be, amely pozitív hírként hatott a teljes nemzetközi részvénypiac számára. Az árfolyamgyengítõ monetáris intézkedés hatalmas lendületet adhat nemcsak az exportban érintett japán cégeknek, hanem a teljes régiónak is. A Kínából érkezõ rossz makro adatok viszont kedvezõtlenül érintették az egész régiót, a külkereskedelmi deficit a többlet helyett, a gyengén teljesítõ ipari termelési és konjunktúra számok, majd a hó végi feldolgozóipari visszaesés nem csak az ázsiai befektetõket bizonytalanították el, hanem az egész világ tõzsdéi negatívan reagáltak a hírekre. A Morgan Stanley stratégiáinak véleménye egyértelmû vételi pozíció a hong kongi részvénypiacra, nyilván alátámasztható komoly fundamentumokkal, a kínai gazdaság és ázsiai régió lassulása ellenére is. Az észak-koreai katonai konfliktus rémképe biztonságpolitikai kockázatot jelentett és jelenthet a jövõben is, elsõsorban az ázsiai tõzsdék számára.

Szólj hozzá