Az ezüst árfolyam az aranyhoz hasonlóan alakult az elmúlt hét során is, vagyis tovább csökkent a kedvezõbb világpolitikai kilátások hatására. Az Iszlám Állam elleni kurd hadmûveletek sikerrel zajlanak, a világ katonailag jelentõs országai együtt támogatják õket ebben. Oroszország megfegyelmezése egyelõre sikeresen zajlik, bár egy népszerû diktátor korlátlan fegyverzet és emberi erõforrás birtokában bármire képes lehet, fõleg ha sarokba szorítják. Így emiatt elvetném azt az elképzelést, hogy az ezüst árfolyam túl nagyot essen. A dollár erõsödése szintén rossz hatással van a nyersanyagpiacra.

 

Mi várható?

Nyár közepe óta csökkenõ trendben mozog az ezüst árfolyama és egyelõre nem is látszik ebbõl a technikai alakzatból kiút. A sokszor tesztelt támaszt jelentõ zöld vízszintes vonal 18,6$ környékén jelenti a belátható tartomány legkomolyabb támaszát. Ennek letörésére nagyon csekély esély valószínûsíthetõ, de napon belüli leszúrás egy hosszabb alsó kanóccal nem kizárt. 2013 második fele óta szorítja le az ezüst árfolyamot a piros csökkenõ trendvonal, ami a legdurvább ellenállást jelenti egy esetleges emelkedés elõtt. A két imént említett fontos vonal együtt egy csökkenõ háromszöget alkotnak, melyben még bõven van tér az árfolyammozgásra, akár még 1-2 évig is.

Az indikátorok borzasztó mélyre kerültek, az MACD és a sztochasztik is küzdenek, mint malac a jégen, hogy végre kiadhassák a várva várt vételi jelzést, de a piac nem engedi. Az RSI 30-as szint környékérõl fordulva azonban kiadta a vételi szignált, de egyelõre meglehetõsen haloványan. A zöld vízszintes támaszról illene produkálnia egy korrekt felpattanást, mert már túl régóta esik egyhuzamban.

Szólj hozzá