A NATO sikeres diplomáciai szerepvállalása és a célzott fegyverkezési segélyezése hatására enyhülni látszik a világ két legfontosabb háborús gócpontján a feszültség. Oroszország ellen közös állásfoglalást és komolyabb házon belüli katonai fejlesztésekrõl állapodtak meg a tagországok. Irak-Szíria-Irán térségében a kurd pesmergáknak juttatott hadisegéllyel pedig az Iszlám Állam legyõzéséhez vezetõ utat kövezték ki. Az orosz-ukrán fegyverszünet aláírása szintén az arany, mint menekülõeszköz árfolyamesését generálta.

 

Mi várható?

Ha a nyugati világ sikerrel fékezi meg az agresszorokat, akkor további arany árfolyamesésre rendezkedhetünk be. A világgazdaság jól muzsikál, pánikra kevés ok maradt. Az elmúlt 1-2 hónap során a zölddel közrezárt, lefelé mutató ék technikai alakzat kiépülését figyelhettük meg, melyben már csak kevés tér maradt a mozgásra. Kitörés esetén emelkedésre számítok, hiszen lokális emelkedõ trendben jött létre. Kissé szürkére festi a képet a kékkel közrezárt csökkenõ trendcsatorna, amely a 61,8%-os Fibonacci-szintet is letörte, így már nem maradt támasza a májusi mélypontig. Ennek elérésére komoly lehetõség mutatkozik és nem zárja ki az ék kiteljesedésének eshetõségét sem. Ha ebbõl végül sikerrel kitör, akkor ellenállások özönével kell megküzdenie. A mozgóátlagok, a csatorna teteje és a júliusi csúcspont is egyformán keményen visszavethetik az emelkedést.

Az indikátorok sem mutatnak még pozitív képet. Az MACS egy eleve gyenge szintrõl adott ki újabb eladási szignált, az RSI július elsõ harmada óta áll ezen a jelen. A sztochasztikban látszott némi remény a longra, de ez is elveszett. Jelenleg határozatlan, akár vételi jelzés is jöhet. 12-es szint környékén elvárható volna.

Szólj hozzá