Az ezüst árfolyama a kedvezõ amerikai (USA) makrogazdasági adatok hatására folyamatosan zuhant március második felében. Örülhetnek az USA közgazdászai, de sírhatnak az arany longban gondolkodók. A FED ismét csökkentette 10 mrd dollárral a QE-re fordítható havi keretet, kamatemelést pedig a QE teljes kivezetése utáni fél éven belül várhatunk. Az USA lakásárak a várthoz nagyon hasonlóan, 13,2%-kal emelkedtek éves alapon.
Mi történt? A philadelphai FED index az elõzõ havi negatív értékhez képest most a plusz 9 pontot érte el. A Fitch Rating számára továbbra is AAA maradt az USA adósság besorolása. A gazdaságuk 2,6%-kal nõtt évesített alapon és a michigani fogyasztói bizalmi index is emelkedni tudott, elérte a 80-at.
Mi várható? Az ezüst árfolyam márciusban sem tudott magára találni, az aranyhoz képest nagyon gyengén muzsikált az utóbbi hónapokban. A pirossal jelölt dupla csúcs alakzat dominálja a technikai elemzést, melynek elsõdleges célárát máris elérte a 161,8%-os Fibonacci-vonalnál és elindult még mélyebbre a 261,8%-os szintig. Ez történetesen megegyezik a szürkés oldalazó trendsáv aljával, vagyis erõs támaszként tekinthetünk rá. Érdekes megfigyelni, hogy a dupla csúcs kialakulása során a szürkével nagyjából megeggyezõ magasságú, hasonló oldalzó csatorna épült ki, amit sötétkék színnel kiemeltem a jobb láthatóság érdekében. Jelenleg úgy néz ki a technikai kép, hogy megérett az emelkedés felé mutató korrekció. Legrosszabb esetben is be kell következnie a 19$-os szintrõl.
Az indikátorok is a fordulat felé mutatnak, azonban még nem látható egyértelmû vételi ajánlás. Az MACD a szokásos módon le van maradva, kitartóan él az eladási jelzése. Az RSI 35-ön áll, a sztochasztikus oszcillátoron pedig látszanak az emelkedés apró jelei. Ez utóbbi kettõn nagyon hamar megjelenhetnek a longos belépõt támogató zöld jelzések.