Hóközi elemzésünk óta szakadatlanul zuhan az arany árfolyama, melyért fõként a kedvezõ amerikai (USA) makrogazdasági adatok tehetõek felelõssé. Ez természetesen jó hír a gazdaság számára, rossz az arany longban utazóknak. A FED ismét csökkentette 10 mrd dollárral a QE-re fordítható havi keretet, kamatemelést pedig a QE teljes kivezetése utáni fél éven belül várhatunk. Az USA lakásárak a várthoz nagyon hasonlóan, 13,2%-kal emelkedtek éves alapon.

Mi történt? A philadelphai FED index az elõzõ havi negatív értékhez képest most a plusz 9 pontot érte el. A Fitch Rating számára továbbra is AAA maradt az USA adósság besorolása. A gazdaságuk 2,6%-kal nõtt évesített alapon és a michigani fogyasztói bizalmi index is emelkedni tudott, elérte a 80-at.

 

Mi várható? Az arany technikai elemzésben legutóbb a kékkel felvázolt emelkedõ trendcsatorna folytatódására számítottunk azonban ezt a lehetõséget eltörölték a parádés amerikai makrogazdasági adatok. A trendbõl kiesett az arany chart és elindult a 61,8%-os Fibonacci korrekciós célár irányába, mely a zöld téglalappal kiemelt 1260-1270$ közötti tartományban várható. További érdekesség, hogy a narancssárgával kiemelt, lefelé mutató ék végpontjához közeledik az arany árfolyam. Az alakzat a fennálló bika trendet erõsíti, vagyis az 1400$ feletti szintek újra célkeresztbe kerülhetnek.

Ezt a forgatókönyvet támogatják indikátoraink is. Az MACD még eladáson áll, azonban elég mélyre süllyedt ahhoz, hogy pár nap kitartó emelkedés vételbe billentse. Az RSI 37-hez esett, a sztochasztikus oszcillátor pedig vízszintesen oldalazik, vagyis bármikor vételi szignált adhat egy emelkedõ nap után. Az ék alapján 1450$ körüli célárral számolhatunk, ami a jelenlegi árszintrõl csaknem 15% hozamot termelhet. Ellenállás a márciusi csúcsnál várható, valamint a fontosabb exponenciális mozgóátlagok körül. 

Szólj hozzá