Továbbra is masszívan emelkedõ trend jellemzi az amerikai részvényindexeket, folyamatosan születnek az új történelmi maximum értékek. A jó hangulat az utóbbi két hétben sem hagyott alább,de növekedés a 18. hétre volt jellemzõ, köszönhetõen a túlsúlyban levõ várakozásokat fölülmúló makro adatoknak. A használtlakás értékesítéseken túl a lakossági fogyasztás is nagymértékben bõvült, valamint a feldolgozó ipari ISM index pedig idén még nem látott számokkal hozakodott elõ és a szolgáltatóipari ISM is jobb lett a vártnál.

A túlzottan optimista hangulat magával vonzotta a monetáris szigorítással kapcsolatos aggodalmakat, amelyet azonban a FED elsõ nõi elnöke, Janet Yellen sikeresen hárított, így megmaradt az eddigi kedélyállapot a piacokon.

Technikai oldal

Mi történt? A legnagyobb ipari vállalatokat tömörítõ Dow Jones index is jócskán kivette a részét az emelkedésbõl, gyakorlatilag a 2008-as gazdasági válság hatására keletkezett a 6470$-os minimum értéke óta megállíthatatlanul  trendel. Az utóbbi években a csatorna aljáig sem jött le az index ára, a relatív nagyobb visszaeséseket a napos 200-as exponenciális mozgóátlag mindig visszafordította.  Jelenleg a trendcsatorna tetejéhez inkább közelebb mozog az árjegyzés, mint az aljához, ezért  eszerint nem ez a legideálisabb beszállási pont a trend meglovagolásához.

 

Mi várható? A többi amerikai indexhez hasonlóan a DOW  Jones árfolyamának is megvan az ellenállási szintje, amelynek átszakításával eddig sikertelenül próbálkozott. Ez 16580$-on látható, viszont az indikátorok alapján a mostani próbálkozással sem lesz meg a kitörés. A divergenciának köszönhetõen az MACD erõsen emellett a szcenárió mellett foglal állást, ami erõsíti a felsõ Bollinger szalag érintésébõl fakadó esés-várakozás.

A stochastic is közel van a shortos jelzés kialakításához, de ez még egyelõre nem történt meg. Ha ez kialakul egyedül az RSI marad semleges ezen indikátorok közül, a többi a legfrissebb ellenállás-tesztelés utáni visszahullást valószínûsíti a break out helyett. 

Szólj hozzá