Az elmúlt hetek során fel és le is megmozgatta a búza árfolyamát az a pletyka, miszerint Oroszország felõl exportkorlátozás várható. A volatilitást az orosz Mezõgazdasági Minisztérium vegyes üzenetei okozták. Az orosz miniszterelnök-helyettes, Arkady Dvorkovich azonban kijelentette, hogy nem terveznek csökkenteni a jelenleg eltervezett kiviteli kvótákon. Az USA továbbra is erõs exportot ad a nemzetközi piacok számára, amit a gyenge dollár támogatott. A világ kereslete tovább növekedett. A búza ennek megfelelõen tovább tudott haladni az õsz közepén megkezdett emelkedõ trendcsatornában, áttörve a világoskékkel kiemelt fordított füles csésze alakzat nyakvonalát.

 

Mi várható?

A nyakvonal áttörése technikailag bika, vagyis árfolyam emelkedésre számíthatunk. A célár a narancssárga ellenállásnál található, mely egyben a májusi csúcshoz mért Fibonacci-szintek 61,8%-os korrekciós értéke. Ennél a pontnál csak gyenge ellenállás várható, felette a májusi csúcs magasságánál már jóval erõsebb. Jól vizsgázott támasz szerepbõl a lila 200 napos mozgóátlag, szépen megtartotta az árfolyamot a nyakvonal áttörése utáni korrekció illetve visszateszt során. Alatta az 50 és 120 napos átlagok épp keresztezni készülnek egymást. A fenti charton a legalacsonyabb támasz szint a szeptemberi mélypont vonalában várható.

Az elmúlt három hónapban komoly rallyn versenyzett a búza, ennek megfelelõen erõsen túlvett állapotba kerültek az indikátorok. A 30%-os masszív emelkedõ a májusi értékekre húzta az indikátorokat, így felkészülhetünk a korábban említett célár utáni esõs idõszakra. Az MACD, RSI és STS is egyaránt határozatlan állapotban vannak, eladási jelzés még nem jelent meg, de vételeket itt már vakmerõség volna eszközölni.

Szólj hozzá