A búza árfolyam esése november közepén megállt, miután gyakorlatilag egy hónapon át folyamatosan zuhant. A felpattanás egyik komoly alapja volt az Egyiptomból érkezõ, nem várt kereslet. Egyszeri nagy tételû vásárlással emelték a piaci árfolyamot. Az USDA elõrejelzése alapján kemény télre számíthatunk az USA gabona övében, ami áremelõ hatású hír, de ezt ellensúlyozta a jókor jött esõzés. Ausztráliában a terméshozam és a minõség matti aggodalmak emelték az árat. Szintén USDA elõrejelzés alapján módosították a jövõ évre várható teljes gabonatermést. 37%-os növekedésre számítanak, vagyis 21,8 millió metrikus tonnára.

A búza árfolyamon õrülten komoly fordulós jelek mutatkoztak, melyre két héttel ezelõtti elemzésemben határozottan felhívtam a figyelmet. A forgalom kiemelkedõ volt, mely az esõ trend végére engedett következtetni. A hírek megalapozták az elmúlt hetek emelkedõ szakaszát. Sikerrel áttörte a magenta színnel kiemelt 50 napos mozgóátlagot, jelenleg a 120 napos alatt tartózkodik, mely ellenállásként tornyosul fölé.  Amennyiben áttöri, egészen a 61,8%-os Fibonacci-szintig emelkedhet, ahol ismét találkozhat a 200 napos mozgóval megerõsített emelkedõ trendcsatorna alsó szárával. Ez így egy bivaly erõs ellenállás zóna lesz. Amennyiben esésbe fordulna, úgy a 0%-os szint, majd az augusztusi mélypontok jelenthetnek támaszt.

Két héttel ezelõtt négy fontos adatsoron is fordulatra utaló jeleket olvashattunk. A forgalomról már írtam, de emellett a sztochasztikus oszcillátor, az MACD és az RSI indikátorok is vételi jelet adtak. Jelenleg a sztochasztikus mutat eladáshoz közeli állapotot, de ezt még nem erõsítette meg semmi más. Amíg az 50 napos mozgó támaszként kitart, nincs ok az aggodalomra.

Szólj hozzá