Bár a vállalat már egyszer bajba került felhasználói személyes adatok kiszolgálása miatt, de Mark Zuckerberg mégis tovább akarja fejleszteni a közösségi oldalt, hogy az jobban megfeleljen a fogyasztói társadalomnak. A tervek szerint nemsokára ki fog kerülni egy applikáció, mely a Study nevet fogja viselni. Mindenki, aki igénybe veszi ezen alkalmazást, hozzájárul, hogy a Facebook betekintést nyerhessen, milyen más app-okat és weboldalakat használ a netes felhasználó.
Egy ilyen típusú alkalmazással már próbálkozott a vállalat az Apple termékeken, viszont most kifejezetten az Android-os termékekre helyeznék el a kutatást és kizárólag a 18 éven felülieket engednék részt venni benne. A vállalat szóvivője elmondta, hogy az alkalmazás egyelőre csak az USA-ban és Indiában lesz elérhető, viszont globális beindítását követően, minden felhasználót, aki részt vett a kutatásban, pénzösszeggel jutalmaznak. A pontos összegről még nem adtak ki bővebb információt. Emellett fontos információ, hogy Mark Zuckerberg bejelentette a Facebook kriptovalutáját. A Libra egy globális kriptovaluta, amely 2020-ban válik elérhetővé, alapvetően arra lesz jó, hogy az emberek pénzt tudjanak küldeni egymásnak. Decentralizált blokklánc technológiára épül, mint a Bitcoin, de az árfolyamát ugyanolyan stabilan fogják tartani, mint amilyen a dolláré. A projektbe olyan cégek is beszálltak, mint a Paypal, Mastercard vagy a Visa.
Megnyitja AI szimulációs platformját a Facebook. A közösségi óriás AI Habitat rendszerét vezetné be, ami olyan termékeknek ágyazna meg, mint a virtuális asszisztensek új generációja, melynek akár a felhasználók otthonaiban is tud majd navigálni, vagy épp a látássérülteket segítheti ismeretlen helyeken való tájékozódásban. Az AI Habitat névre keresztelt szimulációs platformot a Facebook AI csapata hozta létre, azzal a céllal, hogy a „megtestesített” AI rendszerek, például a fizikai térben való közlekedésre is szánt robotok betanítását segítse elő virtuális környezetben. A megoldással virtuális robotok fotorealisztikus környezetekben, szobákban mozoghatnak, ami nagyban gyorsíthatja a hasonló területen végzett kutatás-fejlesztést, illetve reprodukálható, szabványos benchmarkokat is biztosít a szegmensben.