Hírlevelek

32. heti gyorsjelentés

By 2013.08.10. No Comments

Az EUR/HUF árfolyam 297, az ipari termelés 1,5%-al nõtt. Lehet, hogy javulni kezdett a beteg európai gazdaság, 1,33 EUR/USD, eget rengetõ USA számok elmaradtak a 32. héten, a kínai ipari termelés volumene meghaladta a várt számokat, a hét végére szépítettek az árupiacok

Hol volt, hol nem volt, a 32. héten egy kicsit meghúzták a kantárt, az EUR/HUF árfolyam 297 körül várja a jövõ hetet. Csökkent a kiskereskedelmi forgalom és az államháztartás is pocsék. Az ipari termelés 1,5%-al nõtt. Nem a kés élével, hanem fokával nyúzhatják a bankokat? A Bankszövetség úgy szeretheti a magyar rezsimet, mint a kecske a kést. Ha nem tetszik a javaslatuk, akkor a kormány saját elképzeléseit fogja kõbe vájni szeptemberben. Akkor lesz tatárjárás a forint piacán? Egyelõre balladai homályban az új dermesztõ devizahiteles csomagocska. Ezen a terepen rántották 4500 fölé az OTP-t és 16600 fölé a Molt. Horvát bankot vesz az OTP? Csányi Sándor nemzetközi sztár, közvetíthet a horvát kormánnyal INA ügyben a Mol képviseletében. Vajon két legyet üt egy csapásra?

Minden jel arra mutat, hogy javul a beteg európai gazdaság. Az euró zóna beszerzési menedzser indexe igen közel állt az 50-es pontértékhez, amely fölött már nem beszélhetünk recesszióról. A német ipari rendelések állománya a várt érték többszörösét produkálta, ezért jelentõsen javultak a konjunktúra kilátások. A múlt heti száguldás után lefordult a vezetõ német tõzsdeindex árfolyama, a EUROSTOXX 50 index viszont a májusi csúcsot ostromolta. Az euró tovább bikázott a dollárral szemben a német exportõrök bánatára, egy euró már több mint 1,33 zöldhasút tett ki.

Eget rengetõ USA számok elmaradtak a héten. Az amerikai nem feldolgozóipari szektor beszerzési menedzser indexe felülteljesítette az elemzõi konszenzust. Ismét kedvezõ adatot produkált az amerikai heti új munkanélküli kérelmek száma. Torkig úszik a pénzben az amcsi bankvilág, de lehet, már nem olyan sokáig. Ismét beindult a parahenger, hogy a Fed korlátozhatja a kötvényvásárlási programot. Oldalazás és enyhe korrekció jellemezte a pókerkereskedést a gigantikus nemzetközi játszótereken. Az egyes Fed vezetõk nyilatkozataira koncentráltak a spekulánsok. Új információ nincsen a nap alatt, szinte egyöntetûen a monetáris politika szigorítása mellett érveltek. Ez csak színjáték, vagy elõbb-utóbb tényleg leveszi a gázról a lábát az amerikai jegybank? Itt a piros, hol a piros? Kérem, rakják meg tétjeiket! Aki jól fogad, zsák bankót nyerhet!

Örülhettek a mosolygós kínaiak. A külkereskedelmi mérleg többlete kisebb lett a vártnál, de az export és az import is hevesen nõttek. A kínai ipari termelés volumene meghaladta, a kiskereskedelmi forgalom és inflációs ráta pedig alulteljesítette a nagyokos elemzõi várakozásokat. Ezek szerint mégsem lassulhat olyan nagymértékben Ázsia legrobusztusabb gazdasága. Ennek ellenére a keleti tõzsdéken is felhõs volt hangulat. Tokió és Hong Kong lefelé, Shanghaj felfelé meneteltek.

Az arany megint kapott egy pofont, az ezüstre rávertek pár százalékot.  Az olajárak lefelé mutattak.

Szólj hozzá