Beindult az oroszbarát gõzhenger és az ukrán hadsereg. Az ukrán válság eszkalálódása továbbra sem használt a rendre harmatos teljesítményt produkáló forintocskának. Rángatták a forintot, mint a bili fülét. A berezelt piaci szereplõk az MNB döntésére vártak. De a jegybank úgy néz ki, a jövõben nem áll meg a 2,5%-os alapkamatnál. A kapu nyitva maradt, a lazítás folytatódhat. A bizonytalanságban kószáló forint ennek ellenére 307 alá erõsödött. Devizahiteles témában megint újabb fejlemények érkeztek. Az Európai Bíróság szerint a magyar bíróságok vizsgálhatják a szerzõdéses feltételek tisztességtelenségét, és a kifogásolható szerzõdéses pontokat módosíthatják.
A BUX index 17400 pont alá bukott, így ismét mínusszal zárult a hét. A MOL részvényeket megint 12700 fölött láthattuk, az OTP viszont gyengén szerepelt, egy bankrészvény 4200 alatt forintot ért a pénteki záráskor.
A hét elején még csökkentek a vezetõ indexek, majd javultak a hét végére. Összességében enyhe javulást láthattunk az elõzõ héthez képest. A S&P 500 1880, a Dow Jones index 16500 környékén várja a következõ hetet. Vártnál több használt lakás fogyott az USA-ban. A Fed Nyíltpiaci Bizottsága a vártnak megfelelõen csökkentette a kötvényvásárlás havi keretösszegét 45 milliárd dollárra, de az amcsik arcáról nem fagyott le a mosoly. Sõt, kirobbanó gazdasági hírek láttak napvilágot. Az amerikai munkaerõpiaci jelentés sokkal kedvezõbb lett, mint amire az okos elemzõk számítottak. Mivel az eltelt két esztendõ legjobb adatát publikálták az új munkahelyek tekintetében és a munkanélküliségi ráta is a banális válság elõtt szintre süllyedt. A várttól elmaradt a GDP adat az elsõ negyedévben, de a flúgos brókerek azt megint az idõjárásra fogták, és aminek mindenki örült, hogy berobbant az amcsi fogyasztás, amely a gazdaság egyik motorja.
Azt csiripelték a madarak, hogy az EKB elnök Draghi német nagyfejû politikusokkal talizott és azt dumálták, hogy nem várható mennyiségi ösztönzõ program az Európai Központi Banktól. Nem mintha a németeknek szüksége volna ösztönzésre. A német fogyasztói bizalmi index és az eurózóna inflációja várt szerint alakult. A DAX index nagy rángatózással, de végül 9500 fölött zárt. Az EURUSD devizapár 1,39 körül felé vette az irányt.
14450 fölé javult a tokiói Nikkei index, a japán jen viszont veszített a lendületbõl. A hong kongi Hang Seng Index is maradt 22200 fölötti magasságban és a Shanghai Composite is maradt 2000 körül.
Az arany unciáját visszalökték 1300 dollár alá, az ezüst unciája 19 dollár közelébe zuhant. A Brent ára maradt 110 dollár alatt, a WTI Crude árfolyama benézett 100 dollár alá.