Hírlevelek

15. heti gyorsjelentés

By 2014.04.13. No Comments

Putyin „legjobb magyar barátja” hátradõlhet. Lesz állatkert és mozi a kert végében a stadion mellett? A rezsicsökkentés, a devizahiteles mentés, az új választójogi törvény, a „gagyivá” süllyedt ellenzék és Matolcsy ingyen hitele után megszülettek a végleges eredmények. Ezt árazta a piac, így megrázkódtatást nem okozott a választás. Elsõsorban a nemzetközi hangulat miatt gyengült a hazai fizetõeszköz 306 fölé.

A gyengécske BUX 17965 forinton, enyhe csökkenéssel zárta a hetet. A Mol papír 13140 pontra nyekenyókázott. Az OTP árfolyama sem sokat változott, 4310 forintot ért pénteken egy bankrészvény. Kedvezõ fejlemény, hogy berobbant februárban a magyar ipari termelés, mivel 8,1%-os növekedést mértek. A külkereskedelmi adatok is kedvezõbben alakultak.

A Fed elõzõ kamathozó ülésének jegyzõkönyve ismét szájkaratéval nyugtatta a piaci szereplõket. Ne féljetek, ingyen nyomjuk a pénzt, van bõven és sokáig nem emelünk kamatot! A chicagói Fed elnöke szerint is frankó dolog a kötvényvásárlás. A sajtóban kedvelt galamblelkû szó helyett az illuzionista jobban találó.  Elhitetik, hogy mi lesz a jövõben, amely amúgy is bizonytalan. De mégis korrigáltak a piacok, mondván túlárazottak lehetnek a technológiai részvények. Vagy talán az egész piac? Az Alcoa pozitív számai viszont kecsegtetõek és nem történt különösebb vérengzés. Az S&P 500 (1816) és a Dow Jones index (16027) is veszített értékébõl. A heti új munkanélküli kérelmek száma jelentõsen csökkent, valamint a termelõi árak és a Michigan fogyasztói bizalmi index emelkedése is meghaladta a várakozásokat.

Az európai részvénypiacok is viszonylag gyenge hetet tudhattak maguk mögött.  A DAX index 9315 pontra süllyedt, a Eurostoxx 50 index 3117 euróra esett vissza. Az adatszegény héten a német iparról tudósítottak igen erõs számokat. A dollár jelentõsen gyengült az euróval szemben, az EUR/USD devizapárral 1,39 fölött is kereskedtek.

Megint kiábrándító kínai külkereskedelmi adatokat publikáltak. Visszaesett nemcsak az export, hanem az import teljesítménye is. A kínai inflációs adatok szerint a fogyasztói árak a vártnál jobban emelkedtek, a termelõi árak pedig erõsebben csökkentek. Ettõl függetlenül magasabban zárt a Hang Seng index (23004) és a Shanghai Composite (2131). A japán jegybank közlendõje, miszerint idén nem várható újabb élénkítés, meglehetõsen nagyot odacsapott a jennek és a Nikkeinek (13960) is.

A részvénypiacokon tapasztalható félelem során az arany unciája 1318 dollárra, az ezüst unciája 20,09 dollárra nõtt. A Brent ára hordónként 107,33 dollár, a WTI Crude 103,74 dollár. 

Szólj hozzá