Júliusban az eladók aktivitása játszotta a vezetõ szerepet, az amerikai dollár közel 2,5%-ot gyengült a japán jennel szemben, így a középtávú emelkedõ trend megtörni látszik, a hosszú távú csökkenõ trend folytatódott. 

USD/JPY július

Júliusban az eladók aktivitása játszotta a vezetõ szerepet, az amerikai dollár közel 2,5%-ot gyengült a japán jennel szemben, az árfolyam a 200 napos mozgóátlag alá került, így a középtávú emelkedõ trend megtörni látszik, a hosszú távú csökkenõ trend folytatódott. 

Elõzõ elemzésemben azt gyanítottam, hogy a júniusi növekvõ trendcsatorna egy bullish measured move alakzat harmadik szakasza is lehet, de az árfolyamnak nem sikerült ténylegesen a 200 napos mozgóátlag fölött stabilizálódni, az eladók irányítása várhatóan nem ért véget. Az 50%-os Fibonacci szint letörését követõen az eladók kerültek túlsúlyba és ismét a csökkenés vette át a vezetõ szerepet. A japán yen erõsödése során az RSI indikátor értékei a semleges zónában tartózkodtak, végigkövetve az eladók dominanciáját, így az indikátor mozgása megegyezett az USD/JPY devizakereszt mozgásával. A 23,6%-os Fibonacci korrekciós szintet legyõzték a vevõk, az elmúlt napok oldalazása alatt mindvégig fölötte tudott maradni az árfolyam, ezért minden esély megvan a 38,2%-os Fibo vonal visszatesztelésére. Az árfolyam július végén egy viszonylag szûk sávban oldalazva kereste az irányt, hozzávetõleg 78,1 és 78,6 között ingadozott, a korrekciós szintek közelében érdemes óvatosnak lenni, ezért kivárás javasolt. 

A vizsgált idõszakban a 200 napos mozgóátlag alatt helyezkedett el az USD/JPY jegyzés, így hosszabb távon a japán yen további erõsödésére lehet számítani. Ha az árfolyam esetleg a 23,6%-os Fibo szint alá szúrna és ezt követõen sikerülne ténylegesen átvinni ezt a szintet, nagyobb megerõltetés nélkül eljuthat a kurzus a 76-os árfolyamot jelentõ 0%-os Fibonacci szintig.

Szólj hozzá