Oroszország továbbra is adja aranytartalékait, hogy fedezni tudja a rubel leértékelõdésébõl, és a kõolaj világpiaci árfolyamának vergõdésébõl származó tekintélyes veszteségeit. Ez komoly eladói oldalt jelent, mellyel szemben csak nagyon nehezen fog emelkedésnek indulni az arany árfolyama. A forgalmi adatokon élénkülés jelei mutatkoznak, melyhez fûtõanyagot szolgáltathat Görögország csõd közeli helyzete, az ukrán-orosz háború, az Iszlám Állam elleni végtelen harc, illetve a török választások meglepõ eredménye. Mindezek együttes hatására május hónapban alig tudott érdemben emelkedni az arany értéke, azonban ennek a tétovázásnak már akár nyáron vége lehet.

 

Mi várható?

A fenti technikai ábrán felfedezhetõ két háromszög alakzat, melyek közül a sárga majdnem szimmetrikus, azonban mindkét irányban meg lett törve az év elsõ felében. Az így kialakult szélsõ értékekhez vázoltam fel a piros háromszöget. A felsõ vonalak rendre ellenállást, az alsók pedig támaszt jelentenek. A sárga szakaszok között vészesen fogy a rendelkezésre álló tér, ezért várhatóan ebbõl valamelyik irányba nagy lendülettel kitör a következõ hetekben. A márciusban indult emelkedõ szakasz korrekcióját a 61,8%-os és felette az 50%-os Fibonacci vonalak tartották, melynek során egy komolyabb bázis épült ki. Érzésem szerint a kitörés inkább valószínû, hogy felfelé történik, mint hogy tovább essen az arany árfolyam. Az indikátorok közül az MACD és RSI egyaránt eladáson állnak május közepe óta, egyedül a sztochasztikus oszcillátoron látszik, hogy már nincs nagyon hová esni. Vételi szignált ez még nem jelent, azonban a rajtkockára állhatunk és várhatjuk a startpisztoly hangját.

Összefoglalva:

Az arany árfolyam november óta nem tudott újabb mélypontokra zuhanni, ehelyett egyre magasabb aljak építésével araszol egy szûkülõ alakzatban. Várhatóan emelkedõ irányú kitörés következhet be, amennyiben ehhez a fundamentális oldalon alapvetõ változások állnak be.

Szólj hozzá