A búza árfolyam négy egymást követõ héten át esett, ami március óta a leghosszabb csökkenõ perdiódus volt. Ennek legfõbb okai az USA export csökkenés, a növekvõ világpiaci kínálat és az általános gabonapiacot értintõ túlzott gyengeség. A fontos kereskedelmi kikötõkben nagy számú lekötetlen kapacitás maradt kihasználatlanul, vagyis a teherszállító hajók tétlenül vesztegelnek.

 

A sárga csökkenõ trendnek minden bizonnyal búcsút inthettünk, azonban az azt felváltó kékkel közrezárt emelkedõ csatornát sem sikerült három hónapig sem életben tartani. Letörése nem járt különösen nagy forgalommal, de igény se volt rá. Hulló kés alá nem áll okos befektetõ, hagyni kellett tovább esni a forgalom élénküléséig, ahol már sanszos lesz egy fordulat. A kereskedelmi adatok alapján augusztus óta nem látott érdeklõdés mutatkozott a búza határidõs kontraktusai iránt.

Ha itt sikerrel fordul az árfolyam, akkor az október végén indult esésre húzható Fibonacci-szintek alapján joggal várhatnánk korrekciót a 38,2%-os ideális magasságig. Itt húzódik a magenta színû 50 napos mozgóátlag is, ami régóta komoly ellenállást jelent a búza árfolyam számára. Az indikátorok közül az MACD a szokott lassúsága mellett masszívan eladásban áll még. Közben az RSI és a sztochasztikus oszcillátorok beálltak vízszintesbe, vagyis innen már komolyan érik a fordulat! Vételi jelzést még nem láthatunk, de az égszínkék csökkenõ trendbõl is kioldalzni látszik, a forgalom is brutálisan nagy, tehát „valami készül”. Támasz jelenleg az augusztusi aljnál látszik, ellenállás az említett 50 napos mozgónál, majd szép sorban a 120 és 200 naposnál. Az októberi csúcs jelenti per pillanat a legmagasabb ellenállás szintet, felette érdemes távolabbról vizsgálni a chartot.

Szólj hozzá