A száz felvonásos görög dráma végéhez közeledve még mindig nem teljesen egyértelmû az egész helyzet végkimenetele. A befektetõk körében biztonságos menedéknek számító aranyat pont ezért sem kezdték el nagy erõkkel venni, hiszen egy sikeres mentõcsomag esetén nem volna miért mély aggodalomba esni és elmenekülni a tõzsdérõl. A számos háborús gócpont, a megoldatlan ukrán-orosz helyzet és megannyi más katasztrófa miatt emelkedhetne az arany árfolyam, azonban ennek nyoma sem látszik az alábbi charton. Évek óta életben van a kékkel jelölt, nagy, aszimmetrikus háromszög alakzat felsõ szára, az alsó pedig tavaly november óta szûkíti az árfolyammozgás számára rendelkezésre álló teret.
Mi várható?
Az arany árfolyam jelenleg a háromszög alsó száránál található, mely erõs támasznak tekinthetõ, hiszen már novemberben és márciusban is fordult innen az irány. Ezúttal is reménykedhetünk ennek megtartó erejében és várhatunk egy újabb felpattanást. A negatív meredekséggel rendelkezõ, piros, csökkenõ trendvonal lehet az elsõ komolyabb ellenállás az esetleges emelkedésben. Ennek már három pontja bizonyította, hogy erõs ellenállás. Ráadásul az 50 és 120 napos exponenciális mozgóátlagok is a közelében húzódnak, melyek ellenállás szerepében erõsítik. Amennyiben ezen túljutna és a 200 napos mozgó se állítaná meg, úgy eljuthatna az arany árfolyam az 1240$ környékén érkezõ felsõ háromszög szárig. Támasz az alsó szár alatt a két korábbi aljpont lehet. A forgalmi sort elnézve nincs nagy érdeklõdés az arany iránt, talán majd szeptemberben megélénkül. Az indikátorok alapján is várható a fordulat, az RSI és az STS már vételbe billenés környékén mozog. Az MACD alapvetõen jóval lassabb, azon még továbbra is eladási jelet láthatunk.
Összefoglalva:
Röviden és tömören, uborkaszezon van. Az elmúlt években mindenkit kitömtek arannyal, a világ helyzete pedig annyira nem borzasztó, hogy ismét mindenki nemesfémbe meneküljön. Hiába Görögország, hiába az Iszlám Állam terrorszervezet, hiába az ukrán-orosz háború. Szeptemberig nagy meglepetés nem várható.