Április hónapban már nem tudott új csúcsokon zárni az S&P500 index, viszont nagyon szépen feltapadt mindenkori maximumára! Rendkívül kedvezõ munkanélküliségi adatok érkeztek múlt héten, jó ideje nem folyamodtak ilyen kevesen friss segélyért. Az USA gazdasága tehát továbbra is az erõ jeleit mutatja, azonban a FED-nél félnek, hogy ez még törékeny állapot. Janet Yellen FED elnök egy nyilatkozatában lufinak nevezte az amerikai részvényárfolyamokat és óvatosságra intette a befektetõket. Anno, amikor a biotech szektort nevezte buboréknak, 20%-ot esett a papírok zöme. Reméljük most nem lesz ekkora pánik a hölgy szavaira.
Mi várható?
A technikai kép rendkívül biztató! A sötétkékkel kiemelt emelkedõ háromszögbõl történõ kitörés esetén soha nem látott magasságokba repülhet az S&P500 index árfolyama. Az elsõdleges Fibonacci-célár 2160 környékére tehetõ, ahol a narancssárgával kiemelt 161,8%-os szint húzódik. Mivel az emelkedõ háromszögben vészesen fogy a rendelkezésre álló tér, így legeslegkésõbb két héten belül el kell dõlnie az iránynak. A világoskékkel közrezárt alakzat érdekes, mivel kis jóindulattal emelkedõ trendcsatornának is láthatjuk, azonban némileg ékelõdik. Mivel ennek iránya pozitív és emelkedõ trendben alakult ki, ezért ennek letörése nagyobb árfolyamesést vetíthet elõre. Ellenállást jelentenek a mai állapotban a háromszög vízszintes szára, majd felette az ék felsõ száránál található Fibo-célár. Támaszok az 50 napos mozgó, alatta a 120 napossal megerõsített alsó szár, majd a 200 napos. A szokott elvek alapján a korábbi mélypontok mind támaszt jelenthetnek, azonban viszonylag gyengének számítanak.
Az MACD indikátor eladásba billent, azonban pozitív fordulatok látszanak rajta. Az RSI szintén eladáson áll, azonban csak 60-ról pottyant le, így nem túl meggyõzõ. A sztochasztius oszcillátor épp most váltott vételbe. Amennyiben feltapad a háromszögre, vagy jobb esetben át is töri, úgy a többi indikátor is rövid idõn belül vételbe fordulhat.