Lezajlott az ötödik tárgyalási forduló is az INA ügy kapcsán…eredménytelenül. Így tovább húzódnak a tárgyalások, a MOL már hónapokkal ezelõtt jelezte, hogy elégedetlen a tárgyalások tempójával, de ez a jelek szerint nem hatotta meg a horvátokat. Az eredmény nélküli tárgyalásra MOL árfolyam is eséssel reagált. Pozitív hatást akkor tükrözne az árfolyam grafikon, ha sikerülne dûlõre jutni az INA sorsáról, vagy megszabadulna a teljes, közel 50%-os részesedésétõl a MOL 2 milliárd dollár feletti áron, amely reális értéknek mondható a tulajdonhányadért. 1-jén éjfél után néhány órával közzé tette a második negyedéves gyorsjelentését az olajipari vállalat.

A jelentésben szerepeltek pozitív meglepetések is, de összességében alulmúlta a várakozásokat a hazai blue chip eredményessége. A MOL részvény árfolyam igen gyengén teljesít egyelõre az idei nyáron, a júniusi esésnél is gyengébbre sikerült a július, amely során 6,72%-os veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a befektetõk.

Technikai oldal

 

Mi történt? Nem sok pozitívumot tükröz a MOL chart, nem talált támaszra a korábbi lokális mélypontjában, már az elsõ héten alulhaladta azt. A 13800-as támaszból lett ellenállási szint visszatesztelését követõen lényegében csak esik az árfolyam, azonban most ismét egy komolyabb szintet ért el a jegyzés, amely olyan támasz, ahol már pontosan öt évvel ezelõtt nem járt az árfolyam. Ez a szint képzett a válságból való kikecmergés során ellenállást elõször, majd miután többszöri próbálkozásra felül tudott emelkedni stabilan megtartotta az árfolyamot a késõbbiekben. Korábban már 2005-ben is tesztelt vissza a szintre, a kérdés az, hogy továbbra is tiszteli e az árfolyam a 11 000 – 11500 között húzódó támasz/ellenállás zónát.

 

Mi várható? A nyár utolsó hónapjában el fog dõlni hogy hogyan reagál az ármozgás az eltért támaszzónára. További esés esetén releváns támasz már csak a válság idején ütött 8000 forintos szintnél húzódik, amely 30% esést jelentene a mostani 11400 forintról, de technikailag erre a szcenárióra alacsonyabb a valószínûség jelenleg, mint egy felpattanásra legalább trendvonalig, 12800 környékére. Erre erõsen utal a Stochastic, amelyen már éles a long szignál és az RSI is közel tartózkodik a túladott zónájához, valamint az MACD is felfelé tart.

Szólj hozzá