Az amerikai indexek a 20. hetet emelkedéssel indították, de annak ellenére hogy történelmi csúcsra is kimentek, – a Dow elõször lépte át a 16700-as szintet, az S&P pedig az 1900$-t – a hét végére vissza is adták, így lényegi emelkedés csak a következõ héten valósult meg, amikor a csúcs közelében tudtak maradni a hétfõi nyitásra. Az idõszak elsõ felére jellemzõ fel-le mozgás a vegyes híreknek köszönhetõ, a következõ hét emelkedését nagy mértékben elõsegítette, hogy enyhültek a monetáris szigorítással kapcsolatos aggodalmak az FOMC-nek köszönhetõen. Leszögezték azt is a FED vezetõségében, hogy világosabbá teszik a kommunikációt az irányadó rátáról a monetáris politika hitelességének megõrzése érdekében.
Technikai oldal
Mi történt? Az újabb és újabb csúcsok az emelkedõ trend erejére utalnak, amely továbbra is töretlen.Visszapattant felfelé a trendvonalról és az 50-es exponenciális mozgóátlagról, majd nagy erõkkel újra bevenni készül az 1900$-os szintet, ahonnan már egyszer lefordult a legjelentõsebb amerikai részvényindex, az S&P 500. Ezzel így is történelemi maximumra tudott kimenni a jegyzés, még ha nem is jelentõsen, mivel mindösszesen 3$-ral haladta meg ekkor a korábbi maximum értékét.
Mi várható? Örökké nem fogja tudni visszafogni az emelkedést az ellenállási zóna, igen nagy vételi nyomással néz szembe. Az indikátorok ezen a szinten már nem mutatnak vételi jelzést, de az emelkedést sem lehetetlenítik el: az MACD hisztogramján alakult ki egy elnyúló divergencia és a Stochastic is közel van az extrém tartományhoz, de még mindkettõn látható, hogy lehet tere az emelkedésnek.
Az RSI semleges jelenleg, a három közül ez az indikátor tartózkodik még legtávolabb a túlvettség jelzésétõl. Kitörés esetén ellenállást képezhet az R1-es havi Pivot szint 1920$-nál, majd az R2-es 1950$ környékén, ahol már a trendcsatorna teteje is igen közel lenne.