Az S&P500 index árfolyama a 19. hét végén ismét újabb csúcsot állított fel, az emelkedés során a kurzus továbbra is az 50 és 200 napos mozgóátlag fölött fejlõdött, a hatalmas rallyban mindkét mozgóátlag érintetlen maradt. Az áprilisi elemzésben is leírt folyamatok érvényessége a 18-19. héten is megállta a helyét. Az áprilisi árfolyammozgásban jelentõs szerep jutott a 100%-os (1570,57) Fibonacci szintnek, hiszen az árfolyam oldalazó tendenciával folyamatosan 1570 körül ingadozott, így ellenállásból támasszá változott, majd hó végén és május elsõ két hetében is a bikák gyõzedelmeskedtek, a kurzus felfelé sikeresen eltávolodott a fontos technikai szinttõl.  A Stochastic eladási jelzését a másik két technikai indikátor nem erõsítette meg. Az MACD vonala alulról metszette a szignálvonalat, de pozitív tartományban, ezért jelzésként nem értelmezhettük. Az RSI értékei pedig csak súrolták az eladási zónához tartozó határegyenest.

 

SP500 május 18-19

Mi várható? A 100%-os (1570,57) Fibo átszakításával és szint fölötti, tartósnak bizonyuló konszolidációjával megnyílhat a tér felfelé, akár 1700 sem elképzelhetetlen. Ugyanakkor az árfolyam szinte korrekció nélkül menetelt felfelé, ezért korrekcióra számítani lehet, amelyet egyelõre nem erõsítettek meg a technikai indikátorok jelzései. A tavaly novembere óta tartó emelkedõ trendcsatornából történõ sikeres kitörés megalapozhat egy nagyobb korrekciót a 61,8%-os (1483,77) Fibo és egyben 200 napos mozgóátlag irányába.

Fundamentális oldal

Összefoglalás: A kedvezõ vállalati gyorsjelentések éppúgy erõsítették a vezetõ amerikai indexet, mint a kedvezõ makrogazdasági adatok. Nemzetközi vizeken evezve jó szelek fújtak. Az Európai Központi Bank kamatcsökkentésének örültek az amerikai befektetõk is, míg a kedvezõ euró zóna inflációs adatok és a német gazdaság javulása is pozitívan befolyásolták az optimista pénz- és tõkepiaci hangulatot. Az amerikai ingatlanszektorból és munkaerõpiacról is rendre kedvezõ számokat láttunk. A folyamatban lévõ lakáseladások emelkedtek, a heti új munkanélküli kérelmek száma újabb és újabb mélypontot ért el, a munkanélküliségi ráta csökkent és az új állások bõvülésének üteme is túlteljesített. A feldolgozóipar és szolgáltató szektor kilátásai romlottak, úgy tûnik, hogy az amerikai fogyasztás húzta a gazdasági növekedést. A javuló makro adatok alapján a FED jegybankárok akár még idén csökkenthetik a kötvényvásárlás összegét, amely részvénypiaci szempontból nem annyira jó hír.

Szólj hozzá