Az orosz RTS tõzsdeindex február óta kitartó emelkedésben van, azonban az orosz helyzettel kapcsolatban nem sok változás állt be. Az ukrajnai hibrid háború tovább zajlik, az EU szankciók pedig nyárig életben vannak. A chartot elnézve, sokan a szankciók eltörlésére spekulálhatnak. A görögök Moszkvában próbáltak hitelt szerezni az államcsõd elkerülésére, azonban a feltételek nem voltak számukra ideálisak. A szaloniki kikötõt kellett volna többek között orosz kézre juttatni, illetve a hitel fejében oroszok építhettek volna számos gigaberuházást. Az orosz jegybank március közepén 15-rõl 14%-ra mérsékelte az irányadó kamatrátát, azonban ez nem jelentett meglepetést az elemzõi konszenzus fényében. Az olaj árfolyam vergõdése továbbra is hatalmas veszteségeket jelent Oroszországnak, amit érdemes szem elõtt tartani!
Mi várható?
Az orosz tõzsdeindex a narancssárgával kiemelt, emelkedõ irányba mutató ék alakzatban mozog, ami egy hosszú esõ szakasz után további árfolyamesést vetíthet elõre. Legutóbb már jeleztem, hogy a kékkel jelölt zászló alakzat elsõdleges célára elérésre került, úgy látszik, van még erõ benne, hogy a 261,8%-os másodlagos Fibonacci-célárat is meglátogassa. Ehhez már nem kell sok, miután sikeresen áttörte a 200 napos mozgóátlagot és nem hagyott egyéb ellenállást maga elõtt. A célár egyébként a tavaly novemberi csúcs magasságához húzható. Amennyiben kifogyna a lendületbõl, támaszt jelenthet számára a 200 napos, majd 120 napos mozgóátlag, alatta pedig az ék alsó szára. Ennek letörése után ismét célkeresztbe kerülhetne a decemberi mélypont.
Az indikátorok túlvettséget mutatnak, azonban az MACD vételi jelzése még nem olyan régi. Az RSI 72 felett jár, az STS pedig 97 felett, vagyis nagyon benne van a levegõben egy kisebb korrekció. A sztochasztikus oszcillátor görbéi egymásra simultak és vízszintesbe fordultak, ennél várható leghamarabb az eladási jelzés megjelenése.