A réz árfolyamot júliusban is a világ legerõsebb gazdaságainak makro adatai mozgatták. Jelentõsen lerontották a piaci szereplõk hangulatát a kínai gazdasági növekedéssel kapcsolatos félelmek. A megjelent GDP adatok alapján a várt 7,7% helyett mindössze 7,5%-kal nõtt éves alapon a második legnagyobb gazdaság. A kínai jegybank kommunikációjából július közepén kiolvashattuk, hogy az ország növekedésének érdekében nem nyúlnak a mennyiségi lazítás eszközéhez, de pár nappal késõbb ennek épp ellenkezõjét lehetett hallani.
Ez utóbbi USA-hoz hasonlóan Kína érdekében állna. Augusztusban számos remek hír látott napvilágot; 9,7%-kal nõtt a termelés volumene és a német makro adatok is pozitívak voltak.
Technikai oldalról továbbra is érintetlen a réz csökkenõ trendje, a múltkori tippünk, melyet az MACD indikátor megkésett vételi jele alapján sejtettünk, sikerrel bevált. Rövidtávon ugyanis már nem volt benne sok kraft, egy nap gyenge emelkedést követõen bekövetkezett az esés, csaknem az akkor felrajzolt Fibonacci-szintek aljáig. Innentõl hullámzó, hangulati alapú kereskedés következett a jelentõs technikai szintek és mozgóátlagok ellenállásainak megfelelõen. A borzasztó gyenge kínai feldolgozóipari adat után megindult esésben, mely a magenta színû 50 napos mozgóátlagról indult, már érdemes volt figyelni a CCI indikátort is. A 100-as szint elestével megnyílt a tér lefelé.
Július végén következett be a fordulat a közepes megbízhatóságú Engulfing Bullish, vagyis beborított bika japángyertya alakzattal. Ennek lényege, hogy a trendfordulónál a rövidebb fekete testût egy hosszabb testû fehér követ. A CCI ezzel egy idõben metszette alulról a -100-as szintet, így duplán vételi jelzést kaptunk. Ettõl a lehetõségtõl 10%-ot vastagodhatott a TBSZ számlánk, a folyamatos emelkedésnek köszönhetõen, gyakorlatilag idegeskedés nélkül. A Fibonacci-célár a 161,8%-nál pont a csökkenõ trend felsõ szárára mutat, mely a 200 napos mozgóátlag miatt is erõs ellenállásként mûködik.