Márciusban szomorú pályára lépett a réz világpiaci árfolyama. A kínai feldolgozóipari aktivitás 8 havi mélypontra csökkent, amitõl a piac szereplõi arra számítottak, hogy Kína az ipari adatok hatására újabb stimulust ad hata gazdaságnak. Erre egészen április elejéig kellett várni. A kínai kormány ekkor elõállt a gazdaságélénkítõ lépésével, azonban a piac ennél jóval többre számított. A tervbe vett vasúti és ingatlanpiaci megrendelésekkel valószínûleg nem fogják tudni megfelelõen korrigálni az esést.

Mi történt? Az USA fogyasztói bizalmi indexe emelkedett, azonban a februári lakáseladások kiábrándítóan gyengék voltak. Az Egyesült Államokban a tartós cikkek megrendelése ugrásnak indult a téli pangás után. Kínában az ipar nyeresége évesített alapon 9,4%-kal nõtt az év elején. A HSBC kínai PMI indexe 48 pontra esett, ami 18 havi mélypontot jelentett.A chilei földrengés miatt aggodalmak keletkeztek az ellátási láncot illetõen, ugyanis Chile a világ legnagyobb vörösréz kitermelõje.

 

Mi várható? Elõzõ havi technikai elemzésünkben komoly esélyt adtunk annak, hogy a letörés után nagy zuhanás következik be a réz piacán. Bár így nyernénk a lottón is! Csaknem 10%-ot rogyott az ipari fémünk, amit még azóta sem hevert ki. A kék háromszögre felvehetõ Fibonacci-szintek segítségével már jó elõre meghatározhattuk az elvárt esés mértékét, amit szinte pontosan el is ért az árfolyam a 161,8%-os mélységben. Ez komoly támaszt jelentett neki és emelkedõ irányú korrekciónak indult. A piros, felfelé mutató ék a medve trendet hivatott erõsíteni, vagyis az esés itt még nem biztos hogy véget ért.

Ellenállásra számíthatunk már az 50 napos mozgóátlagnál, felette pedig a 120 napos mozgóval erõsített korábbi aljpontoknál.  Támasz a márciusi alj valahol a 161,8%-os szint környékén. Az MACD még vételt ajánl, azonban az RSI ellaposodott és kezd negatív irányba állni. Ez nem jó jel, ráadásul a sztochasztikus oszcillátor kiadta az eladási szignált. Jelenleg technikailag nem volna megalapozott  egy long pozíció építése.

Szólj hozzá