Az Európai Központi Bank végül beindította a saját QE pénzesõjét az EU gazdaság felpörgetésére, Görögországban szélsõjobb-szélsõbal kormány alakult, a Svájci Jegybank pedig rakoncátlan kisgyerek módjára szabadon engedte a CHF árfolyamot. Az USA-ban halasztódik a kamatemelés, ezért emiatt is menekülnek sokan a biztonságos sárga nemesfémbe. Az arany árfolyam mindezeknek köszönhetõen három éve nem látott méretû emelkedõ hullámmal került a tavaly augusztusi szintekre. Ennek során kilépett a kékkel jelölt csökkenõ trendcsatornából és bõven túlteljesítette a világoskék füles csésze alakzat 161,8%-os elsõdleges Fibonacci-célárát 1300$ feletti értéket ütve.

 

Mi várható?

A füles csésze elsõdleges célára elérésre került, de mivel ezt túlhaladta az arany árfolyama, ezért élek a gyanúperrel, hogy a másodlagos célár is meglehet a 261,8%-os Fibo-szintnél 1360$ magasságában. Jelenleg a csökkenõ trendcsatorna felsõ szárának visszatesztelése látható, mely erõs támaszt jelenthet a nemesfémnek és ennek tetejébe még 200 napos exponenciális mozgóátlag is besegít neki. Alatta a következõ támaszt az 50 és 120 napos átlagok jelentik, majd a sáv alja. Az emelkedésben ellenállás a célár, ami nagyjából a júliusi csúcsponttal egyezik meg. A csökkenõ trend törése hosszabb távon is rendkívül kedvezõ jel a longra spekulálók számára. Egy rendkívül hosszú, depresszív szakasz érhetett ezzel véget.

Az indikátorok egyelõre még nyugalomra intenek. Aki nem vett bele idõben, ne pont most tegye. Az MACD friss eladási jelzést adott, az RSI és STS pedig nagyjából két hete tanácsolják ugyanezt. 60 körüli RSI és 73-as STS még koránt sem jelentenek túladott állapotot. Amennyiben a csatorna tetejérõl pattan az arany árfolyam, érdemes a piaccal tartani, nem pedig feltétlenül az indikátorokra hallgatni.

Szólj hozzá