A réz árfolyamán meredek esést fedezhetünk fel az elmúlt 3 hét alapján, melynek legfõbb oka az európai gazdaság stagnálása, általános gyengélkedése. A világ egyik legnagyobb felvevõpiaca tehát csökkenõ keresletet támaszt a réz iránt, vagyis az árak esése várható akár hosszabb távon is. Kínában sem rózsás a helyzet, illetve Japánban sem úgy alakul a fellendülés, ahogy tervezték. Az USA remek növekedése azonban nem tudja a világpiacot egymaga kompenzálni, vagyis marad a lecsorgás. Az elmúlt két hónapban a pirossal jelölt dupla csúcs alakzat és a nyakvonalának letörése sok spekulánsnál kongatta meg a vészharangot, ami jól látszik a kiemelkedõ forgalmi adatokon.
Mi várható?
A barnával közrezárt, legyezõszerû szélesedõ alakzat alsó szárát elérte a réz árfolyama, ahol komoly támaszra számíthatunk. Innen mindenképp jönnie kéne egy korrekciós szakasznak, vagy pedig óriási forgalommal társult letörésnek. Az indikátorok alapján nagyobb esélye van az elsõ szcenáriónak, vagyis ismét ellátogathat az árfolyamgörbe az ellenállást jelentõ nevezetes mozgóátlagokhoz. A dupla csúcs elsõdleges célárát elérte a 161,8%-os Fibonacci-szintnél az alsó barna szár érintésével, a másodlagos célár került így látótérbe, ami a júniusi mélypont alá mutat.
Az indikátorok egyöntetûen és egyértelmûen eladáson állnak már egy hónapja, viszont fordulat várható az értékeik alapján. A sztochasztik és az RSI is kritikus mélységbe süllyedtek, az MACD pedig az általa bejárt tartomány közepén található. Érdemes figyelni a vételi jelekre, hiszen gyorsan be lehet zsebelni 3-4% hozamot a korrekció során.