A 2014-es év a réz árfolyam legrosszabb idõszaka volt 2011 óta, amit a kínai gazdaság pörgésének visszaesése okozott. Ezzel a legnagyobb év/év alapú veszteséget könyvelhettük el. A kínai PMI beszerzési manager index 7 havi mélypontra esett a 49,6-os értékét tekintve. Az 50 alatti érték már sajnos zsugorodást jelent. Kína 1990 óta a leglassabb százalékos növekedési számot teljesítette múlt évben és így esett a réz 14%-ot január eleje óta. Számos elemzõ temeti a rezet és nem tanácsolják, hogy fundamentális alapon longolják az ipari fémet. Eközben a sötétkékkel jelzett csökkenõ trendvonalból masszívan kiesett és mintha egy alacsonyabban húzódó párhuzamos szárhoz kezdene igazodni változatlan meredekségû eséssel.

 

Mi várható?

Várhatóan a világoskék szár lesz a csökkenõ trend új alja, a jelenlegi felsõ szárral pedig meglátjuk mi lesz. Nem elképzelhetetlen, hogy nagyobb kilengésekkel folytassa útját, szélesebb spektrumban bejárva a csatornát. A március és július közötti emelkedõ szakaszra húzott Fibonacci-szintek alapján a 161,8%-os elsõdleges célárat hamarosan elérheti, ahol várhatóan támaszra lel és korrekcióba kezd. A decemberi emelkedés a pirossal kiemelt, felfelé mutató ék alakzattá formálódott, ami az esõ trendet erõsítette, újabb éves mélypontot megütve. A várva várt emelkedés esetén ellenállást jelent a csökkenõ trend mindhárom szára, illetve a szokásos mozgóátlagok, melyek november óta nem kerültek érintésre. Támasz a célárnál valószínûsíthetõ, illetve a világoskék trendvonalnál, ami még csak háromszor került érintésre, ereje vitatható.

Az indikátorok erõteljes túladottságot mutatnak, azonban vételi jelzésre utaló mozgások nem figyelhetõk meg. Sõt, az MACD és a sztochasztikus oszcillátor friss, de apró eladási szignálokat adtak. Az RSI november végi vételi jele falsnak bizonyult, az 50-es érték elérése elõtt lefordult és már újra a 30-at súrolja. A célár eléréséig a jelenlegi kép alapján nem érdemes longot nyitni, a shorthoz pedig már túl kicsi az elérhetõ hozam a kockázathoz képest.

Szólj hozzá