Elemzõi várakozások miatt esett tovább a réz árfolyama. Többségbe kerültek azok a vélemények, miszerint Kínában tovább fog csökkenni a gazdasági fellendülés üteme, ezáltal tovább fog csökkenni a réz iránt támasztott kínálat. Németország esetében hasonlóan gyenge termelési adatokra számítanak. Az elmúlt két hétben a sárgával kiemelt árbocszalag, vagy szimmetrikus háromszögbõl történõ kipottyanást nem sikerült helyrehozni. Jelenleg a 100%-os Fibonacci-szint a júniusi lokális mélypontra illeszkedik, mely támaszt jelent.

 

Mi várható?

Mivel a háromszögbõl tartósnak mutatkozik a letörés, így felkészülhetünk a további kitartó réz árfolyamesésre. Elsõ körben a sötétzölddel megjelölt márciusi aljnál található támasz szint elérése tûnik legvalószínûbbnek, melytõl már csak karnyújtásnyira található a júniusi emelkedésbõl számolható 161,8%-os elsõdleges Fibonacci-célár. Ha meglepõ makro adatok érkeznének és megnõne a világpiaci fellendülésben hívõ spekulánsok száma, abban az esetben ellenállásszintekkel a háromszög alsó száránál, illetve az exponenciális mozgóátlagoknál találkozhatna a réz árfolyamgörbéje.

Az indikátorok pesszimista képet festenek nyár eleje óta, az RSI-nek június óta nem sikerült vételbe billennie. Az MACD nem túl régi eladási szignálja csak olaj a tûzre. A márciusi mélységekig még van hova csökkenni. A sztochasztik mutat egyedül fordulós jeleket, de még semmi olyat nem láthatunk rajta, amit ropogós dollárra lehetne váltani.

Szólj hozzá