Mi történt?

Európa egyes országaiban, de a Föld más pontjain is negatív kamatok uralják a hangulatot, nem is csoda, hogy a Fitch Ratings 1100$ unciánkénti árfolyamra emelte rövidtávú várakozásait. Az árfolyam alapján némileg megkésettnek gondolhatjuk a lépést, de még mindig jobb apránként emelni, mint meggondolatlanul a piac elébe rohanni. Az USA-ban a novemberi elnökválasztásig már nem túl valószínű a kamatemelés, hiszen a történelem során nagyrészt mindig kivárták a FED emberei a választásokat, nem befolyásolták ezzel a közvéleményt, ráadásul a mai napon ezt ki is jelentették, aminek következtében a lélektani 1300$-os árfolyamot is megnyalta az arany árfolyam. Ahogy az egész bolygó jelenleg kinéz, elég jó esélyei vannak az aranynak a 2000$ ismételt megközelítéséhez, elég csak a másfél hét múlva esedékes BREXIT-re gondolni. Ha az angolok kilépnek, nagy bizonytalanság lehet úrrá a piacokon és ilyenkor rohanás szokott lenni a menedéknek számító aranyba.

Mi várható?

Technikailag jól látható a bika tendencia, 2016 elején lendületes emelkedésnek indult az arany árfolyam, melynek során a korábban említett erős ellenállást és egyben lélektani szintet elérte 1300$ magasságában. Innen értékelhető korrekciót hajtott végre a 38,2%-os ideális Fibonacci-korrekciós szintig, ami egyúttal a 200 napos exponenciális mozgóátlag által adott erős támaszt is jelentette, majd ismét gázt adott a rakétába. Amennyiben a pirossal is kiemelt ellenállásszintet meglépi, úgy az 1360$ körüli szinteket lőhetjük be elsődleges célárnak. Ezzel párhuzamosan maga mögött hagyhatja az elmúlt másfél év mélypontjait és nagy tér nyílhat meg felfelé! Az indikátorok alapján még rendben van a sztori, azonban a sztochasztik erős túlpörgést mutat, nem nagyon tud már tovább emelkedni. Az RSU ezzel szemben még csak 64-en áll és az MACD is csak most lép a felső térfélbe.

Összefoglalva:

Mindent összevetve, jó napok jöhetnek az aranyra a világpolitikai és gazdasági történetek hatására, illetve technikailag is van ráció a további emelkedésben. A Brexit lesz az első sorsdöntő esemény!

Szólj hozzá