A réz árupiaci életét júniusban már csak rövid ideig befolyásolta az indonéz bányakatasztrófa, melynek következtében alapos hatósági vizsgálatok indultak. Ezek elhúzódása aggodalmat keltett a befektetõkben és a termeléskiesés miatt magasabbra szöktek az árak. A félelmek tompulása után ismételten csökkenni kezdett a réz árfolyam. Fõbb okok között tartják számon a kínai gazdaság gyengélkedését. A FED bejelentése erre rátett egy lapáttal. Az USA javuló makro adataihoz kötött QE leállításáról szóló erõsen feltételes módú nyilatkozat eladási hullámot váltott ki.
A fenti ábrán, sötétkékkel kijelölt, kis lejtésû csökkenõ trendcsatornában mozgott a réz árfolyama. Ennek kezdete ez év áprilisára tehetõ, egyelõre sértetlen az alakzat. Ezt támasztja alá a számtalan piros és zöld nyíl, melyek rendre az ellenállás és támasz szerepeket jelképezik a réz grafikonján. Júniust közelebbrõl megvizsgálva, gyakorlatilag egy esést követõ ideális korrekciót láthatunk a fenti ábrán, melyet pirossal kiemeltem. A csatorna két fala közé rajzolhatók a Fibonacci korrekciós szintek, ahol a 38,2%-os magasság az elsõdlegesen elvárható korrekciós szint. Ezt július elejére sikerrel elérte az árfolyam.
Támaszra a csatorna alján, ellenállásra elõször a 38,2%-os szintnél, majd az 50 napos mozgóátlagnál számíthatunk. Ha képes lesz ezeket legyõzni, akkor a 120 napossal megtámogatott felsõ trendvonal fog bivaly erõs ellenállásként az emelkedés útjába állni. Az MACD indikátor megint nem siette el a vételi jelzés kiadását, valamikor ma-holnap várhatjuk ennek bekövetkezését. Amennyiben valóban korrekcióról és nem pedig a szokásos csatornafalak közti pattogásról van szó, úgy ebben az esetben már nem érdemes a késve bebillenõ MACD-re hallgatni. Léteznek gyorsabb indikátorok, melyek együttes használata nagyobb pontosságot eredményez. Mindezekrõl részletesen tájékozódhatnak a Portfolife Prémium elõfizetõi.