A réz árfolyam 10%-os rallyn kúszott a magasba augusztus elején, amihez számos pozitív makrogazdasági hír adott üzemanyagot. A kínai külkereskedelmi adat az elõzetes várakozásokhoz képest többszörösen jobb lett; az import 10,9%-kal, az export 5,1%-kal emelkedett. A hónap közepén publikált német és francia második negyedéves GDP adatok is kedvezõbbek lettek a vártnál. Eközben az Euro-zóna is el tudott érni egy 0,3%-os növekedést, ami a 0,2%-os várakozáshoz képest másfélszer akkora. Bár a hónap közepén az Egyesült Államokban csökkent az új munkanélküli segélykérelmek száma, a júliusi bõvülés helyett stagnált az ipari termelés volumene, ami a réz árának emelkedését megállította.
A technikai elemzés szemszögébõl komoly változás állt be a sávos mozgás irányában. A korábban felvázolt széles csökkenõ trendcsatornából mostanra a vízszintes piros és zöld szaggatott vonalak közötti oldalazó trendbe fordult. A korábbi csökkenõ trend felsõ szárát áttörte és felette tudott maradni, vagyis a további esésnek talán vége lehet. Az említett vonalak közül a zöld erõs támasz, a piros erõs ellenállás. Ez utóbbit erõteljesen támogatja a közelében húzódó 200 napos exponenciális mozgóátlag, így ennek leküzdése komoly teljesítményt igényel.
Az augusztusi emelkedésre húzott Fibonacci korrekciós szintek közül jelenleg a 38,2%-osnál tartózkodik, vagyis a rövid távú bika trend még érvényben van. A CCI indikátor a -100-as szint elhagyásával kiadta a vételi jelzést, azonban a jóval lassabban reagáló MACD még eladáson áll. Ha a jelenlegi szint nem tudja megtartani a réz árfolyamának további esését, akkor lejjebb már csak a 61,8%-os szint, majd végül a nyári mélypontok jelenthetnek támaszt. Emelkedésben a piros szaggatott ellenállási zónát kell nagy forgalommal leküzdeni, felette nagy tér nyílhatna meg.