Az osztalék típusú részvényeket a befektetõk inkább egyfajta passzív jövedelemforrású eszközként vásárolják, mint árfolyam spekuláció céljából. Az osztalékhozamra úgy lehet tekinteni, mint egy örökjáradék-szerû bevételre. A részvény árfolyamára nem csak a globális gazdasági változások, az adórendszer módosulásai, vagy a társaság üzleti stratégiai döntései hatnak, hanem a jegybanki alapkamat változása is.

 

Itt az elsõ részben olyan részvénytársaságot mutatunk be, amely az USA ingatlanszektorának egyik résztvevõje.

Érdemes egy kicsit bepillantani az tengerentúli ingatlanpiac mögöttes számaiba. 

FED alapkamat

FED alapkamat 

Az irányadó ráta a 0,25%-os szintrõl az elkövetkezendõ években növekedhet, mivel a letisztult hitelpiacon a pénzek kihelyezése után egyre magasabb bevételt várnak a banki részvényesek. 2013-tól az infláció éves mértéke tartósabban kerülhet a fél százalékos szint fölé, így az emelkedõ bérleti díjakkal párhuzamosan az ingatlanok piaci értéknövekedésére is lehet számolni. Mint vagyonmegtartási eszköz, az ingatlan ismét egyre inkább a befektetõk látókörébe kerülhet.

Kiadott új építési engedélyek száma [millió / hó]

 Kiadott lakások

A kiadott új építési engedélyek számának változását mutató index értékének további jelentõs romlása nem valószínû, inkább a mélypontról elrugaszkodott emelkedõ trend folytatólagossága maradhat dominanciában. Az infláció, és a kereslet egyidejû növekedésével, az építõipari beruházások is tovább élénkülhetnek.

Lakásépítõk Országos [Nemzeti] Szövetségének piaci indexe

 Lakásindex

Az építõipari cégek lassú optimizmust mutatnak az ingatlan értékesítési volumen növekedésében. A folyamat felgyorsulhat, mivel a gazdasági növekedés még mindig szorosan a hitelekre épül. Az indikátor 50 pont feletti értéke kedvezõ kilátásokat jelent a lakások / családi házak eladásának volumenében. 

GLADSTONE COMMERCIAL [ticker: GOOD]

A Gladstone Commercial ingatlanbefektetési társaságként mûködik (REIT) az Amerikai Egyesült Államokban. A vállalat vásárol, és bérbe ad ipari, és kereskedelmi ingatlanokat. A részvények a Nasdaqon forognak.

A részvénytársaságot 2003-ban alapították a virginiai Mcleanben, 2006. december 31-tõl 40 ingatlan szerepel a tulajdonában. A vállalat osztalékként 2003 óta átlagban 0,09 dollárt fizet részvényenként havi bontásban, 2008-tól kezdõdõen pedig 0,125 dollár az osztalék mértéke, amely minden hónap végén kerül kifizetésre.

Jelenlegi árfolyamhoz [17.60 USD] viszonyított éves osztalékhozam: 8,52%.

A vállat árbevétele 2008-tól a válság ellenére is folyamatosan növekszik. 2011-tõl negyedéves bontásban az alábbi tendenciát mutatják:

 Árbevétel 

A bruttó nyereség növekedése nem mindig töretlen, de viszonylag jól alakult:

 Bruttó nyereség

A növekvõ árbevételéhez képest a nettó eredmény az alábbiak szerint alakult:

 Nettó eredmény

 

A GOOD részvény napi felbontású lineáris skálája

GOOD részvény 

A részvény árfolyama február óta a 19 dolláros [Fibo 100%] szintrõl fokozatosan esett, támaszként funkcionált a 16.90 [Fibo 38,20%] dollárnál húzódó horizontális támasz vonal. A túlvett piacot tisztán mutatta az RSI 70-es értéke. Február és május között egy csökkenõ háromszög alakzat jött létre, május 14-én egy hosszú fekete gyertyával a 16.90-es támasz letörésre került.

Május 31-én a 16 dolláros szintnél a nyitó, és a záró árak hozzávetõlegesen középen helyezkedtek el, az árnyékok mindkét irányban relatíve hosszúak voltak, a gyertya teste kicsi volt. Ez a gyertya a piaci bizonytalanságot sugallta. Ezzel a gyertyával kialakult a Bullish Long Legged Doji (trendfordító gyertya alakzat), amely egy következõ hosszú fehér gyertyával megerõsítést nyert a bullish fordulat. A túladott piacot az összes oszcillátor jelezte.

Az emelkedésben az árfolyam átlépte felfelé a Fibo Fan legyezõszerû ábrájának 38,20%-os szárát, illetve a 19 [Fibo 100%] dolláros ellenállást, ahol ezen a szinten februártól tekintve egy dupla tetõ trendfordító alakzat jött létre.

Az árfolyam alakulásában egy csökkenõ trend kezdett kialakulni, nagyobb zászló alakzatban törte le folyamatosan a Fibo Fan diagonális támaszvonalakat. Miután az árfolyam lefelé átlépte a 200 napos mozgóátlagot, az eladók zárták pozícióikat. Jelenleg a Gyors Stochastic oszcillátor túlvett állapotot közvetít, az árfolyam elérhet a 17.30-as szintet, vagy leszúrhat a 16.90 dollárnál [Fibo 38,20] húzódó támaszvonalig. Az MACD-ben a 9 napos a -20-as szintnél alulról keresztezheti a 26 napos EMA-t, az RSI felkapaszkodhat az 50-es érték fölé, az árfolyam ismét visszakerülhet a 20, és az 50 napos mozgóátlag szintek közé, vagy is a 17.81, és a 18.25 dolláros árfolyamsávval határolt területre.

 

Szólj hozzá