Európában folyamatosan csökkennek a gépjármûeladások, azonban Kína és Dél-Amerika keresletnövekedése képes kompenzálni valamennyire. Április során a palládiumot is elérte a nagy árupiaci zuhanás, a tõke inkább a részvénypiacra kezdet átáramlani. Szintén negatívan befolyásolták az USA gyenge makrogazdasági mutatói.
A palládium új árupiaci instrumentum a Portfolife palettáján. Fõként az autóiparban hasznosítják benzines autók katalizátorában. Ebbõl kifolyólag nagy hatással van árfolyamára az autóipar helyzete, ami az utóbbi idõkben nem tudott kimagaslóan jó teljesítményt felmutatni.
A technikai elemzés eszköztárából a lilával kiemelt dupla csúcsot húzhatjuk rá a márciusi árfolyamváltozásra. Jól behatárolható a két csúcs, a nyakvonal és az esés gyakorlatilag centre pontosan elérte a másodlagos célárat a 261,8%-os Fibonacci-szintnél. A medvék tombolása közben nagy erõvel törte le a világoszöld 120 napos és a sötétlila 200 napos exponenciális mozgóátlagokat. A célár elérése után korrekció következett, mely az esésre felrajzolt 61,8%-os Fibonacci korrekciós szintig repítette vissza az árfolyamot.
A pozíció felvételnél az RSI indikátort figyelembe véve erõsen szembetûnõ volt a relatív gyengeség a 30-as szint alatt. Ebbõl a mélységbõl elvárható szokott lenni a fordulat. A palládium esetében nem a megszokott 30-70-es vételi-eladási jeleket vettem figyelembe, hanem alkalmazkodva a grafikon múltjához, a 40-60-at. A 40-es szintet alulról metszette, így megkaptuk a vételi jelzést. További emelkedés esetén a 120 és 50 napos mozgóátlagok jelenthetnek ellenállási szinteket, felettük pedig a dupla csúcs nyakvonala, majd a csúcsa. A 200 napos mozgóátlag támasznak tekinthetõ, mivel az árfolyam jelenleg vele megegyezõ szinten tartózkodik.