November közepén publikálta az OTP is a harmadik negyedéves jelentését, amelyek összességében vegyes képet festenek a hazai blue chip helyzetérõl. Pozitívum, hogy a várakozásokat meghaladó eredményrõl tudott beszámolni a bankcsoport, magasabbak lettek az OTP bevételei, mint ahogy arra számítani lehetett. A negatívumok nem okoztak nagy meglepetést: természetesen az ukrán és az orosz leánybankok tartós vesztesége árnyalja a képet. Az elemzõházak is eltérõen értékelik a beszámolót, van ahol a bevételek növekedése miatt emelik a célárakat, valahol viszont a veszteséges leánybankok kaptak nagyobb figyelmet, amelyek a várakozások szerint 50 milliárd forinttal csorbítják az eredményt.

Ami tény, hogy a rubel soha nem látott mértékû gyengülése sem tesz jót a bankcsoport eredményeire nézve, hiszen normál esetben a bevételek 20%-a az orosz piacról érkezett. Ha nem is vesszük számításba az éppen zajló hatalmas tõkekivonásokat, csak az orosz deviza gyengülését, már akkor is szembetûnõ a veszteség, hiszen idén eddig 26.39%-ot gyengült a rubel a forinthoz képest.  Mindezek ellenére a brókerházak átlagos célára 4455 forint az OTP-re vonatkozóan, amely 12%-kal haladja meg a jelenlegi szintet.

Technikai oldal

Mi történt? Novemberben is folytatódott az OTP árfolyam szûkülõ mozgása: egy alig több, mint 150 forintos sávban oldalazott a teljes hónap során és végül 1.68%-os gyengüléssel zárta az õsz utolsó hónapját. A szûkülõ mozgást látványosan jelzik a Bollinger szalagok is, amelyek jóval közelebb helyezkednek el egymáshoz, mint az átlagos mozgások esetén. Nem maradt már nagy tere a további volatilitás-csökkenésnek, de az elmozdulás iránya még mindig bizonytalan.

 

Mi várható? Az indikátorok tipikus háromszög mozgást végeznek, így nem adnak visszajelzést ezek sem arról, hogy melyik irányban várható nagyobb elmozdulás az OTP részvény árfolyamában. A charton megfigyelhetõ mozgást szinte egy az egyben leköveti az RSI is, így amennyiben itt hamarabb valósulna meg a kitörés, az utat mutathat az OTP chart ármozgásának. Egyelõre azonban kivárnék a bankpapír alakulásával kapcsolatban, ugyanis a fundamentumok sem mutatnak határozottan egy irányba, illetve a technikai kép sem kötelezõdik el egyetlen irány mellett sem egyelõre.

Szólj hozzá