Japánban is egy sajtótájékoztató volt a tavasz utolsó hónapjának fõ momentuma, Harihuko Kuroda a BOJ elnökének szavai jócskán megmozgatták jen árfolyamát és a Nikkei-t is. Kiderült hogy elmarad a várakozásoknak megfelelõ súlyú monetáris lazítás, mivel a japán jegybank tagjai igen optimisták a jövõt illetõen. Kuroda hozzátette, hogy jó úton haladnak az inflációs cél eléréséhez és a jelenlegi lazító programot addig folytatják, ameddig csak szükségesnek látják.

Technikai oldal

 

Mi történt? Immár egy éve, hogy rohamosan emelkedõbõl kiegyensúlyozott növekedésbe fordult át a szigetország tõzsdeindexe. Az RSI indikátoron kialakult igen hosszúra nyúló negatív divergencia ezúttal trendfordulót nem, korrekciót viszont hozott egészen a világoskékkel berajzolt trendcsatorna legaljához, de azt sértetlenül hagyva pattant vissza a 61.8%-os Fibonaccival és a az 50-es EMA-val is egybeesõ szintrõl. A másodlagos esõ trend fölé zárását követõen igen nagy lendülettel kezdte meg útját a trendcsatorna tetejét megcélozva.

 

Mi várható? Masszívan tapad az RSI értéke a divergencia csökkenõ vonalához, amely ennek megtörését hozhatja magával, ezzel az RSI is szignifikánsan az 50-es középvonal felé kerülhet. Az MACD indikátor hisztogramja kiválóan jelezte elõre a másodlagos trend kifulladását, a támasz áttörése ennél jóval nagyobb lendülettel valósult volna csak meg. A Stochastic is divergálódott, ezúttal viszont elmaradt az MACD-t visszaigazoló alsó extrém szintben való keresztezése. A felfutás elsõ ellenállása 15500-nál fog jelentkezni, amely szint Fibo is egyben, ha ez kevésnek bizonyulna, akkor legközelebb a 16300-as árszint fordíthatja vissza a tokiói börze szárnyaló indexét. 

Szólj hozzá